Trwa ładowanie...
d1yusge

Chińczycy chcą mówić po polsku

W Chinach wzrasta zainteresowanie nauką języka polskiego. Od nowego roku akademickiego polonistykę można będzie studiować na Uniwersytecie Pedagogicznym w Harbinie. To już druga chińska uczelnia, która w swej ofercie ma studia polonistyczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chińczycy chcą mówić po polsku
(Jupiterimages)
d1yusge

Do tej pory Chińczycy mogli uczyć się we własnym kraju języka polskiego tylko na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych. Ze względu na coraz większą liczbę chętnych do podjęcia studiów polonistycznych, zwiększono tam częstotliwość naboru.

Do tej pory polonistyka pojawiała się w ofercie edukacyjnej Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych co 4 lata. Teraz nabór na ten kierunek będzie prowadzony co 2 lata. Zajęcia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Harbinie poprowadzą lektorzy z Uniwersytetu Gdańskiego, który podpisał umowę o współpracy z chińską uczelnią.

Jesienią, studia polonistyczne w Harbinie rozpocznie 20 studentów, którzy po roku nauki języka, przez kolejne dwa lata będą kontynuowali studia w Gdańsku.

Położony na północy Chin Harbin to miasto o polskim rodowodzie. Założone zostało pod koniec 19. wieku przez budowniczych Kolei Wschodniochińskiej, w tym także Polaków. Na początku ubiegłego stulecia w Harbinie działały dwie polskie parafie, polskie szkoły i stowarzyszenia. Po dziś dzień na harbińskim cmentarzu zachowały się polskie groby.

d1yusge

Podziel się opinią

Share

d1yusge

d1yusge
Więcej tematów