Trwa ładowanie...
d58g0gr

Celnicy zatrzymali 66 tys. sztuk podrabianej odzieży

66 tys. sztuk podróbek markowej odzieży i obuwia zatrzymali celnicy na przejściu granicznym w Dorohusku. Towar był przewożony tranzytem z Łotwy do Rosji - poinformowała służba celna.

d58g0gr
d58g0gr

Towar ze znakami znanych marek był przeładowywany w Dorohusku z jednego tira do innego. Celnicy dozorujący przeładunek zauważyli m.in., że odzież i obuwie nie mają firmowych opakowań, dlatego zdecydowali o zatrzymaniu transportu.

Jak powiedziała rzeczniczka Izby Celnej w Białej Podlaskiej Marzena Siemieniuk, gdyby odzież i obuwie zostały sprzedane jako oryginalne, ich wartość sięgnęłaby nawet 20 mln zł.

Teraz celnicy sprawdzają, czy towar, który ta sama firma złożyła wcześniej w magazynie w Dorohusku, jest oryginalny. Chodzi o 60 ton ładunku (m.in. odzieży, zegarków), który czeka na odprawę; towar także miał być przewieziony do Moskwy.

- Wstępne ustalenia wskazują, że i w tym przypadku są to podróbki - powiedziała Siemieniuk. Jak dodała, sprawdzenie towaru zajmie wiele dni. Celnicy szacują, że gdyby zgromadzony w magazynie towar był sprzedany jako oryginalny, jego wartość sięgałaby kilkudziesięciu milionów złotych.

W ub. roku służba celna w Polsce zatrzymała 2,6 mln sztuk podrabianych towarów o łącznej wartości ok. 40 mln euro.

d58g0gr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d58g0gr
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj