Trwa ładowanie...
d29r9ic
d29r9ic

Celnicy zatrzymali 66 tys. sztuk podrabianej odzieży

66 tys. sztuk podróbek markowej odzieży i obuwia zatrzymali celnicy na przejściu granicznym w Dorohusku. Towar był przewożony tranzytem z Łotwy do Rosji - poinformowała służba celna.
Share
d29r9ic

Towar ze znakami znanych marek był przeładowywany w Dorohusku z jednego tira do innego. Celnicy dozorujący przeładunek zauważyli m.in., że odzież i obuwie nie mają firmowych opakowań, dlatego zdecydowali o zatrzymaniu transportu.

Jak powiedziała rzeczniczka Izby Celnej w Białej Podlaskiej Marzena Siemieniuk, gdyby odzież i obuwie zostały sprzedane jako oryginalne, ich wartość sięgnęłaby nawet 20 mln zł.

Teraz celnicy sprawdzają, czy towar, który ta sama firma złożyła wcześniej w magazynie w Dorohusku, jest oryginalny. Chodzi o 60 ton ładunku (m.in. odzieży, zegarków), który czeka na odprawę; towar także miał być przewieziony do Moskwy.

- Wstępne ustalenia wskazują, że i w tym przypadku są to podróbki - powiedziała Siemieniuk. Jak dodała, sprawdzenie towaru zajmie wiele dni. Celnicy szacują, że gdyby zgromadzony w magazynie towar był sprzedany jako oryginalny, jego wartość sięgałaby kilkudziesięciu milionów złotych.

W ub. roku służba celna w Polsce zatrzymała 2,6 mln sztuk podrabianych towarów o łącznej wartości ok. 40 mln euro.

d29r9ic

Podziel się opinią

Share
d29r9ic
d29r9ic
Więcej tematów