Trwa ładowanie...
d3jz8xv
policjant
+1
12-12-2006 11:35

CBA zatrzymało policjanta współpracującego z bandytami

Policjant z komisariatu w warszawskiej dzielnicy Włochy, który od roku jest podejrzany o korupcję, odpowie także za współpracę z zorganizowanymi grupami przestępczymi. We wtorek zatrzymało go Centralne Biuro Antykorupcyjne. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Share
d3jz8xv

Paweł W. miał m.in. doradzać gangsterom, jak uniknąć odpowiedzialności karnej - poinformował Tomasz Frątczak, dyrektor gabinetu szefa CBA. Jak dodał, u zatrzymanego znaleziono m.in. nielegalnie posiadaną amunicję.

W. miał otrzymywać łapówki za szereg przestępstw - m.in. w 2005 r. w zamian za poświadczanie nieprawdy, przekraczanie uprawnień i ujawnianie informacji przestępcom.

Zatrzymany funkcjonariusz został zawieszony w czynnościach służbowych już w styczniu br. Biuro Spraw Wewnętrznych i policjanci z ochockiej komendy ustalili wówczas, że przyjął łapówkę za rozliczenie fikcyjnej kolizji.

Chodziło o sprawę z 2004 r. W. pracował wtedy w wydziale ruchu drogowego. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziła sporządzona przez niego dokumentacja z kolizji dwóch samochodów - jak się okazało, nigdy do niej nie doszło, a właściciele aut chcieli wyłudzić nienależne im odszkodowanie. Za tę "przysługę" funkcjonariusz dostał od nich pieniądze.

d3jz8xv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jz8xv
d3jz8xv
Więcej tematów