Trwa ładowanie...
d3sjn8x
nfz
+1

CBA zatrzymała byłego szefa mazowieckiego NFZ. Podpisał umowę z nieuczciwą firmą

Akcja funkcjonariuszy wrocławskiego CBA w jednej z podwarszawskich miejscowości. Zatrzymano byłego dyrektora mazowieckiego oddziału NFZ. Chodzi o kontrakt o wartości blisko 14 milionów złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymany to Adam T.?
Zatrzymany to Adam T.? (CBA)
d3sjn8x

Były szef mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia podpisał umowę z nieuczciwą firmą medyczną. Okazało się, że klinika wcześniej straciła kontrakt z powodu oszustw. Pobierała opłaty za operacje refundowane z NFZ.

- Nie przeszkodziło to by ówczesny szef mazowieckiego Funduszu podpisał z przedstawicielami nieuczciwej firmy kolejny kontrakt, który był wart blisko 14 milionów złotych. Tym samym przekroczył swoje uprawnienia - wyjaśnił rzecznik CBA Temistokles Brodowski.

d3sjn8x

Zatrzymany to Adam T.?

Jak podało RMF FM, zatrzymany to najprawdopodobniej Adam T., który był szefem mazowieckiego NFZ od 2012 do 2014 roku. Został odwołany, a powodem była "negatywna ocena centrali funduszu zarządzania przez dyrektora pracami mazowieckiego oddziału".

Zatrzymany mężczyzna trafi do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Tam usłyszy zarzuty dotyczące przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

d3sjn8x

Podziel się opinią

Share
d3sjn8x
d3sjn8x
Więcej tematów