Trwa ładowanie...
d2f468s
plus
16-07-2008 08:00

Cała aglomeracja warszawska w zasięgu HSUPA sieci Plus


Polkomtel S.A. w ramach rozwoju mobilnych usług szerokopasmowych
udostępnił dla swoich klientów w całej aglomeracji warszawskiej
technologię HSUPA, która umożliwia wysyłanie danych z komputera do
sieci z prędkością do 1,4 Mb/s.

d2f468s
d2f468s

Na terenie całej aglomeracji warszawskiej dostępna jest także technologia HSDPA, która umożliwia pobieranie danych w kierunku z sieci do komputera z prędkością do 3,6 Mb/s, a w miejscach o największym natężeniu pakietowego ruchu danych także z prędkością do 7,2 Mb/s.

Technologia HSUPA razem z technologią HSDPA tworzą technologię HSPA (ang. High Speed Packet Access), która w przyszłości będzie oferowała prędkości do 14,4 Mb/s podczas pobierania informacji z sieci.

Obecnie technologia HSUPA oraz HSDPA do 7,2 Mb/s dostępna jest w sieci Plus w miejscach o największym natężeniu pakietowego ruchu danych. Oprócz Warszawy i okolic są to także: Trójmiasto, Poznań, Szczecin, Wrocław, Bydgoszcz, Łódź, Toruń, Olsztyn, Kalisz, Grudziądz, Elbląg, Inowrocław, Koszalin, Kołobrzeg, Lublin, Białystok, Chełm, Płock, Katowice (wraz z aglomeracją), Kraków, Częstochowa, Opole i Zakopane. Już wkrótce technologia HSUPA pojawi się w kolejnych miastach, gdzie aktualnie dostępna jest technologia HSDPA.

Szybka transmisja danych w technologii 3G i HSDPA dostępna jest aktualnie w ponad 1000 dużych miast i mniejszych miejscowości zamieszkanych przez ponad 40% populacji Polski.

d2f468s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f468s
Więcej tematów