Była kaplica, będzie siłownia. Zaskakująca decyzja w Bydgoszczy
W Bydgoszczy, w budynku po dawnej kaplicy przy ul. Sandomierskiej, powstanie całodobowa siłownia. Kuria wydzierżawiła obiekt sieci dyskontów, a proboszcz parafii Opatrzności Bożej, ks. Adam Sierzchuła, uzyskał zgodę biskupa na tę inwestycję.
Budynek przy ulicy Sandomierskiej 35 w Bydgoszczy, który od połowy lat 80. do początku 90. pełnił funkcję kaplicy, a także mieścił mieszkania dla księży, zyska nowe przeznaczenie. Po wybudowaniu pobliskiego kościoła, obiekt został wydzierżawiony sieciom handlowym. Jednak w styczniu 2024 roku, po wygaśnięciu umowy, dyskont zamknął swoje podwoje, a budynek stał pusty.
Była kaplica, będzie siłownia. Zaskakująca decyzja w Bydgoszczy
Proboszcz parafii Opatrzności Bożej, ks. Adam Sierzchuła, napotkał trudności w znalezieniu nowego najemcy, głównie z powodu braku miejsc parkingowych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Atak zimy na południu Polski. Nagrania z Zakopanego
- Gdy sklep się wyprowadził, spółdzielnia zamocowała blokady parkingowe, co odstraszało potencjalnych najemców - wyjaśnia ks. Sierzchuła. Mieszkańcy obawiali się, że w miejscu dawnej kaplicy powstanie kolejny blok mieszkalny.
Dzięki porozumieniu z właścicielem sieci siłowni, budynek przy Sandomierskiej 35 zostanie przekształcony w całodobową siłownię. - Wydzierżawiłem budynek, który dawniej miał charakter handlowo-usługowy. W planach jest powstanie w tym miejscu siłowni, która będzie działać 24 godziny na dobę - mówi ks. Adam Sierzchuła. Podkreśla, że nowa inwestycja będzie służyć mieszkańcom Bydgoszczy.
źródło: tvn24.pl
Czytaj także: