Trwa ładowanie...
dxz93gz
bułgaria

Bułgaria: nikt nie chce cygańskiego klanu

Mieszkańcy bułgarskiej wioski leżącej na obrzeżach Sofii protestowali w środę przeciwko umieszczeniu w miejscowych opuszczonych koszarach kilkudziesięcioosobowej grupy Cyganów. Grupa ta ponad tydzień temu została wygnana przez sąsiadów z cygańskiej dzielnicy miasta Widin.

Share
dxz93gz

Mieszkańcy wioski Czełopeczene zagrozili, że zablokują drogę do pobliskiej huty, jeżeli nie zostanie określony termin opuszczenia tych okolic przez Romów. Protestujący nie chcieli przepuścić w środę samochodu z ciepłym posiłkiem dostarczonym przez opiekę społeczną.

Licząca 63 osoby grupa, w tym 30 dzieci, została ulokowana tam tymczasowo po wtorkowym spotkaniu jej przedstawicieli z przewodniczącym parlamentu Ognianem Gerdżikowem.

Wcześniej, Romowie objechali ciężarówkami znaczną część bułgarskiego terytorium szukając miejsca, w którym mogliby osiąść. Wszędzie spotykały ich jednak protesty, u podłoża których leżą obawy, że to rodzina o skłonnościach przestępczych.

Romski klan opuścił ponad tydzień temu cygańską dzielnicę miasta Widin po zamieszkach, w wyniku których zginęły dwie osoby, w tym członek tej rodziny.(miz)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dxz93gz

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxz93gz
dxz93gz
Więcej tematów