Trwa ładowanie...
oprac. Adam Hrynkiewicz
25-03-2017 06:07

Bugaj: List Dudy do Macierewicza to ustawka

- Chciałbym zachować szacunek dla urzędu prezydenta, ale trudno mi się oprzeć wrażeniu, że list do szefa MON to ustawka między prezydentem Dudą a Jarosławem Kaczyńskim - mówił na antenie TVN24 prof. Ryszard Bugaj.

Bugaj: List Dudy do Macierewicza to ustawkaŹródło: WP.PL, fot: WP.PL
d3li2fm
d3li2fm

Były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w programie "Piaskiem po oczach" mówił, iż trudno uwierzyć, że prezydent się obudził i że chce być samodzielnym politykiem. - Jeżeli jest samodzielnym politykiem, to całkowicie niezręcznym - mówił.

W ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda napisał do ministra Antoniego Macierewicza list, w którym wyraził niepokój co do braku obsady stanowisk attache obrony w USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Bułgarii i na Ukrainie. Prezydent zażądał od ministra niezwłocznego podjęcia stosownych działań.

- Patrzyłem z pewną sympatią do niedawna na Macierewicza. Ale z jednym wyjątkiem - tego, co wyrabiał wokół katastrofy smoleńskiej - zaznaczył prof. Bugah. Jego zdaniem wzajemne relacje pomiędzy Macierewiczem a Kaczyńskim zmieniają się i nie są już takie same, jak kiedyś. - Wczesnie były one przyjazne i na bazie wspólnych interesów, ale chyba plany ministra Macierewicza są bardziej ambitne- dodał. Profesor nie wykluczył, że Macierewicz chciałby zostać następcą prezesa Kaczyńskiego.

d3li2fm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3li2fm
Więcej tematów