Trwa ładowanie...
de1blyu

Britney Spears: oops, fizyka to moje hobby!

Myśląca Britney
Popularna piosenkarka Britney Spears jest gwiazdą strony internetowej, na której połączono jej fizyczność z... fizyką. W sieci panna Spears wyjaśnia zawiłości półprzewodników i laserów.

de1blyu
de1blyu

Na stronie znaleźć można wiele zdjęć, ubarwiających długie zagadnienia fizyczne, jak choćby zasady działania laserów, dzięki którym fani mogą słuchać głosu Britney na płytach kompaktowych.

Na stronie Britney wyjaśnia również zasady działania półprzewodników. Można tam także znaleźć tapety oraz parafrazę znanego hitu "Oops, I did it again", tym razem w eksperymentalnej wersji "Oops, znowu to wylałam, przepaliłam drzwi, zrobiłam dziury w podłodze".

Do tej pory stronę odwiedziły już około dwa miliony internautów. Wysoko oceniły ją uznane dzienniki naukowe, jak Scientific American, czy New Scientist.

To mało znany fakt, że panna Spears specjalizuje się w półprzewodnikach - twierdzi autor strony Carl Herpburn, student podyplomowych studiów na Uniwersytecie Essex w Colchester, na północny wschód od Londynu. (jask)

de1blyu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de1blyu
Więcej tematów