Trwa ładowanie...

"Bóg jest wszędzie, w Kościele jest PiS". Na antenie padły mocne słowa

Gośćmi niedzielnych "Faktów po Faktach" w TVN24 byli prof. Magdalena Środa oraz ks. prof. Alfred Wierzbicki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Padły gorzkie słowa na temat Kościoła.

Share
"Bóg jest wszędzie, w Kościele jest PiS". Na antenie padły mocne słowa
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d21ogkj

Goście "Faktów po Faktach" mówili o kłopotach współczesnego Kościoła. Prof. Magdalena Środa przekonywała, że jest w nim za dużo polityki. - To jest problem proboszczów, w całej Polsce, w plebaniach, którzy traktują Kościół jako de facto mównicę polityczną - powiedziała. - Ostatnio głoszę takie hasło: Bóg jest wszędzie, w Kościele jest PiS - dodała.

Krytyczny wobec postaw niektórych duchownych był również ks. prof. Alfred Wierzbicki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Stwierdził, że "Kościół wpadł w pułapkę". - Za mało w Kościele pracowaliśmy nad samym rozumieniem demokracji - przyznał. - My, duchowni, myślę, że to odnosi się do dużej części biskupów, proboszczów, a nawet profesorów, nie rozumiemy tej wartości, jaką jest demokracja - kontynuował.

Podkreślił także, że dopóki Kościół się z tej pułapki nie uwolni, będzie przyczyniać się do "destrukcji demokracji w Polsce".

d21ogkj

Podziel się opinią

Share
d21ogkj
d21ogkj
Więcej tematów