Trwa ładowanie...
d8xibp5

Błaszczak zmieni zasady. "Procedury szacowania strat po nawałnicach będą uproszczone"

- Jeszcze w środę zostanie przygotowany projekt rozporządzenia upraszczającego procedury szacowania strat - zapowiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak, który w środę odwiedził poszkodowane przez nawałnice Gniezno.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konferencja Mariusza Błaszczaka w zniszczonej hali sportowej w Gnieźnie
Konferencja Mariusza Błaszczaka w zniszczonej hali sportowej w Gnieźnie (PAP/EPA)
d8xibp5

- Przygotowany będzie dziś projekt rozporządzenia, które umożliwi uproszczenia w odbudowie budynków - powiedział Błaszczak na briefingu.

- Te uproszczenia polegają na tym, że tam, gdzie jest potrzebna zgoda na budowę, wystarczy zgłoszenie, a tam, gdzie jest potrzebne wyłącznie zgłoszenie, może się ta odbudowa odbyć bez składania zgłoszenia- podkreślił minister.

*Minister odwiedza miejsca dotknięte nawałnicami: *

Wizyta w Gnieźnie

Szef MSWiA odwiedził w środę po południu Gniezno, które poniosło ciężkie straty w wyniku nawałnic. W mieście ucierpiały m.in. katedra, cmentarze i domy. Od niedzieli w Gnieźnie obowiązuje zakaz wstępu do miejskich parków i okolicznych lasów.

d8xibp5

- Sytuacja oczywiście jest trudna, jeżeli popatrzymy na skalę zniszczeń. Chciałbym mocno podkreślić, że ta sytuacja jest pod kontrolą - powiedział Błaszczak na briefingu w Gnieźnie.

- Jesteśmy po etapie dotyczącym tej bezpośredniej interwencji w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa zdrowia i życia. Teraz przyszedł czas na usuwanie skutków tej nawałnicy - dodał.

Odnosząc się do zarzutów opozycji, która twierdzi, że działania rządu są spóźnione, Błaszczak powiedział: "Działamy w sposób odpowiedzialny. W sobotę odbywała się wideokonferencja, odebraliśmy meldunki składane przez komendantów wojewódzkich PSP oraz wojewodów".

- Były podejmowane skuteczne działania, które koncentrowane były na ratowaniu zdrowia i życia - dodał minister.

d8xibp5

Podziel się opinią

Share
d8xibp5
d8xibp5
Więcej tematów