ycipk-173jb9

Biedroń: PiS wprowadził w Polsce szariat

Intensywna ostatnia sobota przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Padają coraz odważniejsze słowa pod adresem konkurentów. Lider Wiosny Robert Biedroń mówił na konwencji partii m.in. o tym, że PiS wprowadza w Polsce szariat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń podczas konwencji Wiosny w Warszawie
Robert Biedroń podczas konwencji Wiosny w Warszawie (PAP)
ycipk-173jb9

Kandydaci i działacze Wiosny spotkali się w sobotę w Warszawie.

Konwencję otworzyło wystąpienie lidera Wiosny. Robert Biedroń wyliczał, co jego zdaniem trzeba zrobić, by rozwiązać kwestią pedofilii w Kościele.

– Prezes Kaczyński straszył, że w Polsce mogą być strefy, gdzie będzie rządził szariat. Panie Prezesie Kaczyński, za późno. Wy nam taki szariat religijny już w Polsce zrobiliście – stwierdził Biedroń.

ycipk-173jb9

Były prezydent Słupska zapowiedział, że stworzy Komisję Sprawiedliwości i Pojednania.

– Rozliczymy tych, którzy dopuścili się naruszenia podstawowych praw i wolności zapisanych w Konstytucji. Odpowiedzialnych postawimy przed Trybunałem Stanu – zapewniał Biedroń.

Lider Wiosny dodał, że do czasu wyjaśnienia relacji państwo-kościół nauczanie religii powinno być w szkołach zawieszone.
– Zanim minister Zalewska ucieknie do Brukseli, niech zrobi jedną dobrą rzecz dla polskiej szkoły. Zawiesi nauczanie lekcji religii w szkołach – stwierdził Biedroń.

Szef partii przypomniał, że przez 30 lat istnienia III RP żaden rząd nie zrobił nic, by przeciwstawić się wpływowi Kościoła ani ukrócić pedofilię w kościele.

ycipk-173jb9

Biedroń: kryzys całego państwa

Zdaniem Roberta Biedronia sprawa pedofilii wśród duchownych to nie tylko problem Kościoła katolickiego w Polsce.

– To jest kryzys całego naszego państwa. Organów ścigania, policji, prokuratury i wszystkich kolejnych rządów, którzy zamiast chronić dzieci przed pedofilami w sutannach, wspólnie z nimi milczeli o tej zbrodni – ocenił.

Wiosna chce całkowitego zakazu finansowania kościoła ze środków publicznych.

ycipk-173jb9

– Zlikwidujemy Fundusz Kościelny. Wycofamy finansowanie lekcji religii. Wprowadzimy wreszcie sprawiedliwe podatki dla księży. Wznowimy także prace Komisji Majątkowej. Tej prawdziwej. Tym razem, zamiast rozdawać publiczny majątek Kościołowi, Komisja sprawdzi, czy przez wszystkie lata rządy przekazywały ten majątek w interesie czy na szkodę Polek i Polaków – wyliczał Robert Biedroń.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Sekielski dołącza do specjalnej akcji Wirtualnej Polski

ycipk-173jb9

Źródło: CEO

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-173jb9

ycipk-173jb9
ycipk-173jb9