Trwa ładowanie...
d3btikv
d3btikv

Białoruś nie zakaże wwozu polskiej wołowiny?

Białoruś prawodpodobnie nie wprowadzi zakazu wwozu polskiej wołowiny. Takiego zdania są przedstawiciele miejscowych służb wterynaryjnych. Władze nie zajęły jeszcze stanowiska.
Share
d3btikv

Jak powiedział dziennikarzom Aleksand Harbuz - główny weterynarz graniczącego z Polską obwodu brzeskiego - na Białorusi nie będzie "poważnych problemów" w związku z odkryciem choroby szalonych krów pod Tarnowem.

W kwietniu Ministerstwo Rolnictwa - dla dobra miejscowych producentów - wprowadziło ograniczenia ilościowe na wwóz mięsa zza granicy - do 15 kg na osobę. Niebezpieczeństwo może być związane wyłącznie z prywatnym handlem mięsem przywożonym z Polski. Ale z nim powinni walczyć nie weterynarze, lecz milicja - uważa Harbuz.

Naczelnik granicznego punktu weterynaryjnego w Brześciu Uładzimir Kawalczuk powiedział niezależnej agencji BiełaPAN, że wołowina z Polski wwożona jest na Białoruś bez żadnych weterynaryjnych ograniczeń. Mięso kontrolują tylko celnicy, bacząc, by jego ilość nie przekroczyła ilości ustalonej przez resort rolnictwa.(iza)

d3btikv

Podziel się opinią

Share
d3btikv
d3btikv
Więcej tematów