Trwa ładowanie...
d2jb3oj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Benedykt XVI przyjął dymisja chilijskiego biskupa oskarżonego o pedofilię

Papież Benedykt XVI przyjął dymisję 47-letniego biskupa diecezji Iquique w Chile, Marco Antonio Ordenesa Fernandeza, podejrzanego o popełnienie aktów pedofilskich - podała agencja prasowa I.Media, wyspecjalizowana w informacjach z Watykanu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Benedykt XVI podczas synodu biskupów
Papież Benedykt XVI podczas synodu biskupów (PAP/EPA, Fot: L'Osservatore Romano)
d2jb3oj

Biskup Ordenes Fernandes kilka dni temu, przed złożeniem dymisji, w wywiadzie dla chilijskiego dziennika "La Tercera" przyznał się do "nierozważnego" postępowania wobec pewnego młodego człowieka. Było to w 2009 roku.

Zdymisjonowany ordynariusz diecezji Iquique otrzymał nominację biskupią od Benedykta XVI w 2006 roku i był najmłodszym chilijskim biskupem mianowanym w tym stuleciu.

Jak zwykle w przypadkach takich dymisji Stolica Apostolska ogłosiła w komunikacie, że bp Ordenes Fernandez złożył dymisję "zgodnie z artykułem 401 par. 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego". Artykuł ten odnosi się do dymisji "z powodu choroby lub innej bardzo poważnej przyczyny".

d2jb3oj

Podziel się opinią

Share

d2jb3oj

d2jb3oj
Więcej tematów