Trwa ładowanie...

Beata Kempa: Tusk się już "pompuje"

• Beata Kempa: Tusk się pewnie już "pompuje"

• Kempa: może będzie lepszy Polak na stanowisko Tuska

• Kempa: Tusk się szykuje na powrót do Polski

Share
Beata Kempa: Tusk się już "pompuje"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Łukasz Krajewski
dze12lv

- Tusk już się pewnie "pompuje", szykuje się na powrót do Polski. Zostanie to ocenione, czy dobrze pracował czy nie - mówi Beata Kempa w Porannej rozmowie w RMF FM.

Na pytanie, czy Prawo i Sprawiedliwość poprze byłego premiera Polski na drugą kadencję w Radzie Europejskiej odpowiada: "Ale dlaczego Donald Tusk, może będzie inny lepszy Polak". - Zawsze Polaka na pewno będziemy popierać - dodała. I zaznaczyła, że na pewno będzie podlegało ocenie, jak przysłużył się interesowi Polski.

- Platforma Obywatelska, jego zaplecze polityczne praktycznie jest w tej chwili skłócone i rozpaczliwie poszukuje swojej drogi. Miota się - przepraszam za wyrażenie takie dość kolokwialne - od bandy do bandy. Właściwie został już bez zaplecza politycznego, więc pijarowo być może tęsknota za tym pijarem i panem Ostachowiczem powoduje to, że próbuje podbijać swoje notowania. No dość kiepsko - powiedziała Kempa.

dze12lv

Szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rozmowie z Robertem Mazurkiem odnosi się także do perypetii wokół przetargu na śmigłowce dla polskiej armii: "Nie mam poczucia, że powinien być przetarg na caracale; (...) brak zabezpieczenia polskich interesów, szczególnie jeśli chodzi o umowę offsetową - był skandaliczny". I dodaje: "Francuzi myśleli tylko o swoim interesie. Dla nas interes narodowy jest najważniejszy".

dze12lv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dze12lv
dze12lv
Więcej tematów