Trwa ładowanie...
d3ak7y6

Bartoszewski: Polska włącza się w rozwiązywanie problemów świata

Dzięki zaangażowaniu w prace ONZ, OBWE, OECD, WTO i Rady Europejskiej, Polska pragnie wnosić swój wkład w rozwiązywanie problemów globalnych - zapowiedział w środę szef polskiej dyplomacji Władysław Bartoszewski, przedstawiając w Sejmie raport o podstawowych kierunkach polityki zagranicznej Polski.

d3ak7y6
d3ak7y6

Zamierzamy stopniowo zwiększać nasz udział w świadczeniu pomocy rozwojowej kanałami wielostronnymi, a także poprzez własny system udzielania takiej pomocy, na miarę naszych możliwości i z uwzględnieniem potrzeb innych państw - mówił Bartoszewski.

Dodał, że opowiadamy się za wspieraniem rozwoju gospodarczego państw mniej rozwiniętych, m.in. poprzez ułatwienie im bezcłowego i nieograniczonego dostępu do rynków rozwiniętych, czyli także naszego rynku. Według ministra, pomoc rozwojowa powinna być także elementem naszej aktywnej polityki na rzecz praw człowieka. Jak mówił, w tej dziedzinie nie możemy się ograniczać do deklaracji, słów oburzenia, czy potępienia, lecz musimy przejść do materialnego udziału w programach pomocy technicznej i doradczej.

Bartoszewski podkreślał, że rząd Polski przywiązuje niezmiennie ogromną wagę do naszych stosunków z ONZ i zamierza aktywnie włączyć się w proces Deklaracji Milenijnej ONZ.(aka)

d3ak7y6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ak7y6
Więcej tematów