Trwa ładowanie...
d154x8w

Barack Obama pobił rekord. Jego ostatni tweet bardzo spodobał się internautom

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, choć nie pełni już funkcji głowy państwa, nie daje o sobie zapomnieć. Wciąż jest bowiem aktywny w mediach społecznościowych. Internauci zachwycili się jego ostatnim wpisem na Twitterze. Dali temu wyraz w polubieniach i udostępnieniach. Ich liczba robi wrażenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barack Obama pobił rekord. Jego ostatni tweet bardzo spodobał się internautom
(PAP, Fot: PAP/EPA)
d154x8w

Liczba polubień pod postem Obamy pozwala nazwać byłego prezydenta USA rekordzistą. Jego wpis uzyskał najwięcej like'ów w historii Twittera, aż ponad 2,7 miliona. To nie wszystko. Tweet uplasował się też na piątym miejscu najczęściej udostępnianych w serwisie.

Co takiego napisał Obama, że wzbudził aż tak duże zainteresowanie? Zacytował słowa byłego prezydenta RPA Nelsona Mandeli. Jednocześnie odniósł się do tragedii w Charlottesville. Przypomnijmy, że w sobotę w starciach między skrajną prawicą a jej przeciwnikami zginęły trzy osoby, a 35 zostało rannych.

Obama zacytował Mandelę w trzech tweetach. Do pierwszego dołączył zdjęcie. Widzimy na nim byłego prezydenta i czworo dzieci o różnych kolorach skóry.

d154x8w

- Nikt nie rodzi się nienawidząc innej osoby z powodu koloru skóry, pochodzenia czy religii. (...) Ludzie muszą nauczyć się nienawidzić, a jeśli nauczą się nienawidzić, można nauczyć ich kochać... Ponieważ miłość jest bardziej naturalna dla ludzkiego serca, niż jej przeciwieństwo. (...) Miłość przychodzi ludzkiemu sercu łatwiej niż jej przeciwieństwo - napisał.

Zobacz też: Pożegnalne wystąpienie Obamy. "Proszę was, żebyście wierzyli!"

Trump o starciach w Charlottesville

Głos ws. tragedii zabrał też obecny prezydent USA Donald Trump. Potępił "przejawy nienawiści, bigoterii i przemocy z wielu stron". Przyznał jednocześnie, że podczas zamieszek po obu stronach były zarówno agresywne, jak i pokojowo nastawione grupy.

d154x8w

Zarzucano mu, że zbyt późno potępił przemoc ze strony białych nacjonalistów w Charlottesville. Co na to Trump? - - Nie należy się spieszyć z oceną, jeśli nie zna się dobrze wszystkich faktów. (…) Chciałem być pewien, że to, co powiem, będzie właściwe – podkreślił.

Później zdecydowanie potępił "zło, jakim jest rasizm, i wszystkich tych, którzy w imię rasizmu (...) uciekają się do przemocy, w tym Ku-Klux-Klan, zwolenników supremacji białej rasy, neonazistów i inne grupy nienawiści".

Źródło: CNN/WP

d154x8w

Podziel się opinią

Share
d154x8w
d154x8w
Więcej tematów