Trwa ładowanie...

Atak przed PKN Orlen. Jest decyzja sądu

Sąd Rejonowy w Płocku zdecydował w sprawie 41-latka, który we wtorek zaatakował nożem ochroniarza zakładu PKN Orlen. Na razie mężczyzna spędzi w areszcie trzy miesiące. Nożownik usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia. Grozi mu dożywocie.

Atak przed PKN Orlen. Jest decyzja sądu Atak przed PKN Orlen. Jest decyzja sądu Źródło: Policja.pl
d1yd7qw
d1yd7qw

- Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, do 5 września 2022 r. - powiedział w środę zastępca prokuratora rejonowego w Płocku Marcin Policiewicz.

Jak dodał, na środę planowane jest przesłuchanie pokrzywdzonego w tej sprawie, który nadal przebywa w szpitalu. To pracownik spółki zależnej PKN Orlen - Orlen Ochrona.

Ochroniarz zaatakowany przed PKN Orlen

Do ataku doszło we wtorek przed godz. 5. Przed bramę PKN Orlen nożownik podjechał samochodem, następnie z niego wysiadł, zbliżył się do ochroniarza i zaatakował go nożem.

d1yd7qw

Zobacz też: tyle Ukraina straciła z powodu wojny. "Specjalna instytucja rejestruje straty"

Ochroniarz został raniony w klatkę piersiową, plecy i w udo. Do szpitala trafił w stanie ciężkim, gdzie przeszedł operację. Obecnie jego stan jest określany jako stabilny.

Świadkami zdarzenia byli inni pracownicy ochrony, którzy zatrzymali 41-latka i wezwali na miejsce policję. Według serwisu petronews.pl mężczyzna zachowywał się irracjonalnie i mówił o "wykonaniu zadania".

d1yd7qw

Jak powiedział nam jeden z policjantów znających kulisy sprawy, mężczyzna podjechał przed bramę od strony ul. Chemików 7 dostawczym fiatem. Był ubrany w "kamizelkę taktyczną".

Z kolei płocka Prokuratura Rejonowa przekazała w środę, że w złożonych podczas wtorkowego przesłuchania wyjaśnieniach podejrzany utrzymywał, że "motywem jego działania był uraz związany z utratą pracy w Orlenie".

W sprawie ma zostać powołany biegły w zakresie psychiatrii, który oceni, czy mężczyzna w chwili zdarzenia był poczytalny.

Orlen potwierdza

Kilka godzin po zdarzeniu komunikat w sprawie ataku w Płocku wydał PKN Orlen. "Potwierdzamy, że dzisiaj w godzinach porannych doszło do incydentu, w wyniku którego ranny został pracownik ORLEN Ochrony. Poszkodowanemu niezwłocznie udzielono pomocy, służby Koncernu zadziałały zgodnie z procedurami. Do zdarzenia doszło poza terenem Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku" - napisano.

W Płocku znajduje się główny zakład produkcyjny PKN Orlen to największy kompleks rafineryjno-petrochemiczny w Polsce i jeden z największych w Europie.

Przeczytaj też:

Źródło: PAP

d1yd7qw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d1yd7qw
Więcej tematów