Trwa ładowanie...
d4e1y2x

Atak na Twitterze. Na tysiącach kont pojawiło się przemówienie prezydenta Turcji

Spór dyplomatyczny pomiędzy Turcją i Holandią zatacza coraz szersze kręgi. Nieznani sprawcy zaatakował konta na Twitterze m.in. organizacji międzynarodowych, agencji informacyjnych i firm zamieszczając na nich przemówienie Recepa Tayyipa Erdogana.

Share
d4e1y2x

W wiadomościach na Twitterze widać swastykę, hashtagi „#Nazialmanya”, „#Nazihollanda” oraz film z przemówienia prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana. Cała wiadomość została napisana w języku tureckim i jest nawiązaniem do słów prezydenta, który oskarżył Niemcy o działania z „okresu nazistowskiego”, a Holandię nazwał „krajem niedobitków nazizmu”.

Jak podają zachodnie media, zostały zaatakowane tysiące kont, ale nie jest jasne kto dokładnie stoi za atakiem. Choć to, z kim sympatyzują hakerzy wydaje się być jasne.

Wiadomości zostały już usunięte, ale ślady po ataku pozostały. Jednym z nich jest zdjęcie przejętego konta argentyńskiego Starbucksa.

Spór dyplomatyczny między [Turcją](https://turystyka.wp.pl/turcja-6047543295230593c) a Holandią

Konflikt pomiędzy Holandią a Turcją rozpoczął się w poprzedni weekend, kiedy holenderski rząd nie zezwolił na wylądowanie w Rotterdamie samolotu z szefem dyplomacji Mevlut Cavusoglu oraz odeskortowano do Niemiec turecką minister pracy Fatmę Betul Sayan. Oboje mieli przemówić na wiecu, którego organizatorzy chcieli namawiać mieszkających w Holandii rodaków do popierania zmian w konstytucji. Na 16 kwietnia przewidziano w Turcji referendum w sprawie zmiany systemu parlamentarnego na prezydencki.

Po weekendowych wydarzeniach władze w Ankarze oświadczyły, że holenderski ambasador przebywający na urlopie nie powinien przez jakiś czas wracać na placówkę dyplomatyczną. Turcja również ostrzegła Unię Europejską, że może dokonać ponownej oceny zawartej umowy w sprawie uchodźców.

d4e1y2x

Podziel się opinią

Share
d4e1y2x
d4e1y2x
Więcej tematów