Trwa ładowanie...

Artystyczna prowokacja uderzająca w PiS w Istebnej

Obrażające uczucia religijne i patriotyczne karykatury przedstawiające polityków PiS, które zostały wystawione w miejscowej galerii sztuki, wywołały oburzenie mieszkańców Istebnej. Sprawę relacjonuje piątkowa "Gazeta Polska Codziennie".

Share
Artystyczna prowokacja uderzająca w PiS w IstebnejŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d2523d8

- Obrażające uczucia religijne i patriotyczne karykatury przedstawiające polityków PiS, które zostały wystawione w miejscowej galerii sztuki, wywołały oburzenie mieszkańców Istebnej. Sprawę relacjonuje piątkowa "Gazeta Polska Codziennie".

- Wójt twierdzi, że nic nie wiedział, właściciel galerii przeprasza, a mieszkańcy nie wierzą - pisze w komentarzu gazeta.

Obrazy zostały wystawione w Galerii Kukuczka w Istebnej w powiecie cieszyńskim. Jej właściciel Jan Kukuczka wyjaśnił w wypowiedzi dla "GPC", że chodziło o "zamknięty, prywatny pokaz". Autor karykatur, - Piotr Jakubczak chciał pokazać swoje nowe obrazy, a ponieważ długo ze sobą współpracujemy, zgodziłem się. Wcześniej nie widziałem, co to są za treści. Kiedy je zobaczyłem, powiedziałem, że obrazy muszą zniknąć. I tak się stało - tłumaczy.

d2523d8

Sprawę bada wójt gminy Istebna, Henryk Gazurek. Gmina jest właścicielem nieruchomości oddanej w dzierżawę osobom prowadzącym galerię - zaznacza "Gazeta Polska Codziennie".

Zdaniem lokalnego działacza PiS Jana Legierskiego "to niemożliwe, żeby wójt i właściciel galerii nie wiedzieli wcześniej, co ma przedstawiać wystawa". Działacz PiS wraz z kolegami przygotował już wniosek żądający zerwania umowy z właścicielem galerii i dymisji wójta Istebnej.

"GPC" podkreśla w podsumowującej części artykułu, że Jan Kukuczka został skazany w latach 70. przez Sąd Powiatowy w Cieszynie na 2,5 roku więzienia za defraudację pieniędzy z Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska "Gronie" w Istebnej. (PAP)

d2523d8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2523d8
Więcej tematów