Trwa ładowanie...

Andrzej Duda wylatuje do Izraela

Prezydent Andrzej Duda spotka się m.in. z izraelskimi i palestyńskimi władzami, odwiedzi święte dla chrześcijaństwa miejsca i spotka się z polskimi duchownymi, pracującymi na terenach palestyńskich.

Share
Andrzej Duda wylatuje do Izraela
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d1xevxw

Rozmowy prezydenta z miejscowymi politykami będą dotyczyły dwustronnej współpracy, a także procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie. Jak mówi minister w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski, Polska chce uczestniczyć w międzynarodowych działaniach na rzecz pokoju między Izraelem a Palestyńczykami.

- To jest też część wskazywania naszego zainteresowania, w ramach ubiegania się o członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Jeśli ta kampania zakończy się sukcesem, to Polska znajdując miejsce w Radzie Bezpieczeństwa, będzie współodpowiedzialna za kształtowanie procesu pokojowego. Ta wizyta pana prezydenta pokazuje, że Polska jest jednym z krajów, które mają dobre relacje z oboma stronami tego konfliktu - dodaje Krzysztof Szczerski.

Wizyta w Yad Vashem

Andrzej Duda odwiedzi też m.in. muzeum pamięci o Holokauście Yad Vashem, a odznaczeniami państwowymi uhonoruje byłego ambasadora Izraela w Polsce Szewacha Weissa oraz polską zakonnicę, siostrę Szczepanę, pracującą w sierocińcu w Betlejem.

Prezydentowi w czasie wizyty towarzyszyć będzie grupa polskich start-upowców. Izrael jest jednym z krajów, w których takie przedsiębiorstwa rozwijają się najszybciej.

d1xevxw

Podziel się opinią

Share
d1xevxw
d1xevxw
Więcej tematów