Trwa ładowanie...
d28zty1

Afganistan: zginął pracownik ONZ

Na północy Afganistanu nieznani
sprawcy zamordowali miejscowego pracownika ONZ-owskiej organizacji
pomocy - FAO.

Share
d28zty1

Jak podano w czwartek rano w Kabulu, Afgańczyk został brutalnie zamordowany w nocy ze środy na czwartek w swym domu w Mazar-i- Szarif.

Rzecznik misji ONZ w Kabulu zapowiedział, że Organizacja wystosuje formalny protest do rządu Afganistanu w sprawie coraz częstszych ataków na personel ONZ. Sprawa ma być również w najbliższych dniach przedmiotem spotkania specjalnego przedstawiciela ONZ w Afganistanie, Lakhdara Brahimiego, z kierownictwem resortu spraw wewnętrznych w Kabulu. Brahimi będzie zabiegać m.in. o lepszą ochronę pracowników organizacji ONZ-owskich w Afganistanie.

Rzecznik ONZ podkreślił, że w ostatnich tygodniach na północy Afganistanu zaczęły mnożyć się przypadki atakowania personelu ONZ, zajmującego się rozdzielaniem zagranicznej pomocy.

Ataki te - sądzą koła dyplomatyczne w Kabulu - stanowią część narastającej w kraju ponownie fali przemocy, której wyrazem były również udaremnione przez rząd spiski na życie premiera Hamida Karzaja i pozostającego nadal na emigracji w Rzymie króla Zahira Szacha oraz niemal udany zamach na ministra obrony Mohammada Fahima. (and)

d28zty1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28zty1
d28zty1
Więcej tematów