Trwa ładowanie...

ABW chce ścigania Macierewicza. Zdekonspirował agentów?

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego uważa, że wiceszef PiS Antoni Macierewicz zdekonspirował jej agentów - donosi "Rzeczpospolita". To kolejna odsłona likwidacji WSI i opublikowanego przez Antoniego Macierewicza raportu.

ABW chce ścigania Macierewicza. Zdekonspirował agentów?Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d4cfq8f

O sprawie informuje "Rzeczpospolita". Jak czytamy, w raporcie oprócz informacji o patologiach w wojskowych służbach, znalazły się także informacje ze służb cywilnych: Agencji Wywiadu i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zobacz także: Tomasz Siemoniak o szefie MON: Prezes PiS wypuścił dżina

Sprawę badała już prokuratura. W 2013 roku umorzyła śledztwo, uznając, że szef Komisji Weryfikacyjnej WSI - a taką funkcję pełnił wówczas Antoni Macierewicz - nie był funkcjonariuszem publicznym. Dlatego - uznano - nie można go karać za przekroczenie uprawnień urzędniczych.

d4cfq8f

ABW mimo wszystko chce jednak wznowienia śledztwa. Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że szef ABW płk Dariusz Łuczak skierował do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie wniosek, w którym domaga się ścigania Antoniego Macierewicza.

Płk Łuczak twierdzi, że w raporcie z likwidacji WSI znalazły się tajne i ściśle tajne informacje o pracownikach i działaniach ABW oraz Urzędu Ochrony Państwa.

Źródło: "Rzeczpospolita"

d4cfq8f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cfq8f
Więcej tematów