Trwa ładowanie...

"Aborcjonista" w Papieskiej Akademii Życia. Powołał go sam papież Franciszek

- Nie jest jasne, czy płód jest tym samym co dorosły człowiek, a co za tym idzie - nie wiadomo, czy zasługują na takie samo traktowanie - powiedział Nigel Biggar, anglikański profesor teologii moralnej i duszpasterskiej na uniwersytecie w Oxfordzie. Jego poglądy najwidoczniej nie rażą papieża Franciszka, bo wybrał go na członka Papieskiej Akademii Życia. Internauci nie kryją oburzenia.

Share
"Aborcjonista" w Papieskiej Akademii Życia. Powołał go sam papież Franciszek
Źródło: PAP/EPA
du3f359

Do Akademii Życia w Watykanie został powołany filozof, który popiera legalną aborcję - podaje portal catholicherald.co.uk. Biggar, o którym mowa, stwierdził, że w kwestii aborcji opowiada się za wyznaczeniem granicy. Jego zdaniem powinna być ona możliwa do 18 tygodnia życia, kiedy pojawiają się dowody na aktywność mózgu.

Co więcej, Biggar jest też autorem książki "W obronie wojny", w której krytykuje pacyfizm i twierdzi, że inwazja w Iraku w 2003 r. spełnia kryteria sprawiedliwej wojny.

du3f359

Polscy internauci nie przeszli obok decyzji papieża Franciszka obojętnie. Nawet przedstawiciele Kościoła dostrzegają w niej niebezpieczeństwo.

Co się dzieje w Akademii?

Papież Franciszek do Papieskiej Akademii Życia powołał 45 członków. Poza nimi w jej skład wchodzić będzie też pięciu honorowych członków, a także - na razie nie wiadomo ilu - członków współpracujących i młodych researcherów.

du3f359

Osoby mianowane przez papieża pochodzą z 27 krajów i specjalizują się w różnych dziedzinach. Wśród nich jest też wielu niekatolików oraz niewierzących.

Jeden z byłych członków Akademii Mercedes Wilson powiedział, że ci, którzy wchodzą w jej skład powinni "z odwagą bronić nauki Kościoła, w szczególności życia ludzkiego i rodzin, które są obecnie atakowane jak nigdy dotąd".

Jak informuje pch24.pl, powołana została też Polka Alicja Grześkowiak, była marszałek Senatu RP. Została odznaczona Krzyżem Wolności i Solidarności, razem z prezesem TVP Jackiem Kurskim.

W listopadzie z Akademii odeszło 172 członków, zmieniono tez jej statuty, według których członkowie musieli przyrzec bronić ludzkiego życia zgodnie z nauką Kościoła. Akademia zostanie ponownie uruchomiona w październiku. Powołał ją Jan Paweł II.

Źródło: catholicherald.co.uk/pch24.pl/WP

du3f359

Podziel się opinią

Share
du3f359
du3f359
Więcej tematów