Trwa ładowanie...
ycipk-41y0kp

"Aborcjonista" w Papieskiej Akademii Życia. Powołał go sam papież Franciszek

- Nie jest jasne, czy płód jest tym samym co dorosły człowiek, a co za tym idzie - nie wiadomo, czy zasługują na takie samo traktowanie - powiedział Nigel Biggar, anglikański profesor teologii moralnej i duszpasterskiej na uniwersytecie w Oxfordzie. Jego poglądy najwidoczniej nie rażą papieża Franciszka, bo wybrał go na członka Papieskiej Akademii Życia. Internauci nie kryją oburzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Aborcjonista" w Papieskiej Akademii Życia. Powołał go sam papież Franciszek
(PAP/EPA)
ycipk-41y0kp

Do Akademii Życia w Watykanie został powołany filozof, który popiera legalną aborcję - podaje portal catholicherald.co.uk. Biggar, o którym mowa, stwierdził, że w kwestii aborcji opowiada się za wyznaczeniem granicy. Jego zdaniem powinna być ona możliwa do 18 tygodnia życia, kiedy pojawiają się dowody na aktywność mózgu.

Co więcej, Biggar jest też autorem książki "W obronie wojny", w której krytykuje pacyfizm i twierdzi, że inwazja w Iraku w 2003 r. spełnia kryteria sprawiedliwej wojny.

Polscy internauci nie przeszli obok decyzji papieża Franciszka obojętnie. Nawet przedstawiciele Kościoła dostrzegają w niej niebezpieczeństwo.

ycipk-41y0kp
ycipk-41y0kp

Co się dzieje w Akademii?

Papież Franciszek do Papieskiej Akademii Życia powołał 45 członków. Poza nimi w jej skład wchodzić będzie też pięciu honorowych członków, a także - na razie nie wiadomo ilu - członków współpracujących i młodych researcherów.

Osoby mianowane przez papieża pochodzą z 27 krajów i specjalizują się w różnych dziedzinach. Wśród nich jest też wielu niekatolików oraz niewierzących.

ycipk-41y0kp

Jeden z byłych członków Akademii Mercedes Wilson powiedział, że ci, którzy wchodzą w jej skład powinni "z odwagą bronić nauki Kościoła, w szczególności życia ludzkiego i rodzin, które są obecnie atakowane jak nigdy dotąd".

Jak informuje pch24.pl, powołana została też Polka Alicja Grześkowiak, była marszałek Senatu RP. Została odznaczona Krzyżem Wolności i Solidarności, razem z prezesem TVP Jackiem Kurskim.

W listopadzie z Akademii odeszło 172 członków, zmieniono tez jej statuty, według których członkowie musieli przyrzec bronić ludzkiego życia zgodnie z nauką Kościoła. Akademia zostanie ponownie uruchomiona w październiku. Powołał ją Jan Paweł II.

Źródło: catholicherald.co.uk/pch24.pl/WP

ycipk-41y0kp
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-41y0kp

ycipk-41y0kp
ycipk-41y0kp
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów