Trwa ładowanie...
d2sn2dk
d2sn2dk
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
sąd

76 mafiozów sądzonych w bunkrze pod Palermo

76 mafiosów zasiadło na ławie oskarżonych w szczególnie silnie chronionym bunkrze sądowym w Palermo. Rozpoczął się wielki proces Cosa Nostra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2sn2dk

Sądzeni są między innymi szef szefów gangów sycylijskiej mafii Salvatore Lo Piccolo i jego syn Sandro, a także szefowie podległych im klanów. Zarzuca się im między innymi wymuszenia. Na rozprawie stawiło się w charakterze powodów wielu właścicieli sklepów, od których mafia wymuszała haracze.

Na rozpoczęcie procesu przybył wiceminister spraw wewnętrznych Alfredo Mantovano. Wyraził solidarność z kupcami, którzy przerwali swoistą zmowę milczenia na Sycylii i zdecydowali się zeznawać przeciwko mafiosom.

To historyczny moment w walce z wymuszeniami - powiedział wiceminister, zwracając uwagę, że nigdy wcześniej ich ofiary nie występowały w procesach mafii w charakterze powodów.

d2sn2dk

Do bunkra sądowego w więzieniu Ucciardone nie przyprowadzono bossa Salvatore Lo Piccolo ani jego syna i krewnego. Uczestniczyli oni w procesie dzięki połączeniu telewizyjnemu z innym więzieniem o zaostrzonym rygorze, w którym są przetrzymywani.

Sylwia Wysocka

d2sn2dk

Podziel się opinią

Share

d2sn2dk

d2sn2dk
Więcej tematów