Trwa ładowanie...
d4a3n3v

3 osoby zginęły w tragicznym wypadku w Mierzęcicach na Śląsku

Policja podała, że trasa S-1 w kierunku Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach (Śląskie) jest już przejezdna. Kierowcy przez kilka godzin musieli liczyć się z poważnymi utrudnieniami po tym, jak droga została zablokowana w Mierzęcicach po tragicznym wypadku. Zginęły w nim trzy osoby.

d4a3n3v

Jak poinformował rzecznik będzińskiej policji podkomisarz Paweł Łotocki, na miejscu prowadzone są czynności procesowe z udziałem prokuratora. - Trudno powiedzieć, ile mogą potrwać. Wyznaczyliśmy objazdy starą trasą, drogą nr 78 - powiedział.

Przed południem w Mierzęcicach kierujący toyotą avensis 49-letni obywatel Niemiec wyprzedzał bus wiozący podróżnych z lotniska. Zderzył się z jadącym z przeciwnej strony oplem astrą, którym jechali 22-letnia kobieta i 26-letni mężczyzna - mieszkańcy Dąbrowy Górniczej. Oboje jadący oplem oraz kierowca toyoty zginęli na miejscu. Pasażerowie busa odnieśli niegroźne obrażenia.

Przez kilka godzin na miejscu tragedii trwały czynności procesowe z udziałem prokuratora. Jak podkreślił rzecznik będzińskiej policji podkomisarz Paweł Łotocki, przyczyny wypadku wskaże biegły.

Oprac. Magdalena Wojnarowska

d4a3n3v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a3n3v
Więcej tematów