Trwa ładowanie...

3 maja 2019: W piątek defilada przejdzie ulicami Warszawy. Paradę wojsk i służb mundurowych będziemy podziwiać na Wisłostradzie

3 maja 2019: Już w piątek ulicami Warszawy przejdzie uroczysta defilada. 2000 osób i 200 pojazdów Wojska Polskiego, Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej będziemy podziwiać w ramach uroczystej defilady z okazji 228. rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja.

3 maja 2019: W piątek defilada przejdzie ulicami Warszawy. Paradę wojsk i służb mundurowych będziemy podziwiać na WisłostradzieŹródło: PAP
dha4rwf
dha4rwf

3 maja 2019 – defilada w Warszawie

W piątek, 3 maja 2019 odbędzie się wielka defilada wojskowa z okazji 228. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pochód rozpocznie się o godzinie 14 na Wisłostradzie, na wysokości ul. Sanguszki, skąd następnie żołnierze oraz funkcjonariusze służb mundurowych przemaszerują do ulicy Karowej. W defiladzie weźmie udział prawie dwa tysiące osób, w tym:

  • żołnierze Wojska Polskiego i wojsk sojuszniczych
  • pododdziały wymienionych uczelni wojskowych: Wojskowa Akademia Techniczna, Akademia Marynarki Wojennej, Akademia Wojsk Lądowych i Lotnicza Akademia Wojskowa
  • funkcjonariusze następujących służb: Policja, Straż Graniczna, Służba Ochrony Państwa, Państwowa Straż Pożarna, Lasy Państwowe, Straż Ochrony Kolei, Służba Więzienna oraz Krajowa Administracja Skarbowa.
dha4rwf

Defilada 3 maja – sprzęt wojskowy

W lądowej defiladzie przejdzie ponad 200 najnowszych pojazdów wojskowych. Zobaczymy między innymi 14 czołgów Leopard, pojazdy saperskie Topola, 14 Rosomaków, wyrzutnie rakietowe WR-40 Langusta, samochody ciężarowo-osobowe HMMWV, opancerzone pojazdy M-ATV MRAP oraz pojazdy Ford 550 z rampą szturmową. Poza nimi zobaczymy także ponad dwadzieścia pojazdów zaprezentowanych przez Straż Graniczną, pojazdy gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej, samochody ratownictwa chemicznego medycznego oraz radiowozy policyjne. To jednak nie wszystkie atrakcje, gdyż wojsko zaprezentuje także statki powietrzne i warszawiacy będą mogli podziwiać 8- samolotów i śmigłowców. W dniu trwania defilady należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu, gdyż w godzinach uroczystości zamknięta zostanie Wisłostrada i okoliczne ulice. Autobusy przejeżdżające tą trasą zostaną skierowane na objazdy.

Przypominamy, że w tym roku defilada odbywa się pod hasłem „Silni w sojuszach” i jest połączona z obchodami 20-lecia Polski w NATO i 15 rocznicy przystąpienia do Unii Europejskiej.

dha4rwf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dha4rwf
Więcej tematów