Trwa ładowanie...
d3oftqe

20 osób zatrzymanych w trakcie "Dnia Gniewu"

Ponad 20 działaczy opozycyjnych organizacji zostało zatrzymanych przez milicjantów podczas nielegalnego protestu przeciwko sposobowi zarządzania moskiewskim urzędem miejskim i burmistrzowi Jurijowi Łużkowowi. Mimo że władze zakazały wiecu pod hasłem "Dzień Gniewu", organizatorzy ściągnęli przed urząd miejski około 200 działaczy, którzy domagali się ustąpienia Łużkowa.

d3oftqe
d3oftqe

Opozycja oskarża Łużkowa o korupcję i prowadzenie polityki urbanistycznej, która sprzyja tylko potentatom sektora budowlanego, w tym jego własnej żonie, Jelenie Baturinej. Według pisma "Forbes" Baturina zajmuje trzecie miejsce wśród najbogatszych kobiet świata i posiada fortunę 2,9 mld dol.

Milicja wkroczyła do akcji, gdy zgromadzeni odmówili rozejścia się. Przed wiecem zmobilizowano duże siły milicji w kilkudziesięciu autobusach.

Jednym z zatrzymanych jest lider Ruchu na rzecz Praw Człowieka Lew Ponomariow, który powiedział przez telefon z aresztu, że milicjanci rozprawiali się z demonstrującymi bardzo brutalnie, niektórych ciągnąc po chodniku. - Nasza akcja była w pełni pokojowa. Reakcja milicji była przesadna - powiedział agencji Interfax.

d3oftqe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oftqe
Więcej tematów