Trwa ładowanie...

15 sierpnia 2019 – Święto Wojska Polskiego. Uroczysta defilada przejdzie przez Katowice. Dlaczego nie Warszawa?

15 sierpnia 2019 – Święto Wojska Polskiego. W tym roku uroczysta defilada wojskowa przejdzie przez Katowice. Sprawdź, dlaczego tym razem nie będzie to Warszawa i na jakie utrudnienia należy się przygotować

Share
15 sierpnia 2019 – Święto Wojska Polskiego. Uroczysta defilada przejdzie przez Katowice. Dlaczego nie Warszawa?
Źródło: Wikimedia Commons CC BY
d2doz1x

Defilada 15 sierpnia 2019 – dlaczego przejdzie przez Katowice?

W najbliższy czwartek, 15 sierpnia będziemy obchodzić Święto Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. O tym, że defilada wojskowa w 2019 odbędzie się w Katowicach, a nie w Warszawie zadecydował Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak. Wszystko za sprawą 100-lecia wybuchu I Powstania Śląskiego, którą obchodzimy właśnie w tym roku. W swoim wpisie na twitterze Błaszczak zaznaczył, że jest to wyjątkowa okazja, aby przypomnieć o ludziach, gotowych poświęcić życie, aby ta ziemia stanowiła część Polski.

15 sierpnia 2019 – Święto Wojska Polskiego w Katowicach

Wiadomo, że Kolumna wojska będzie ustawiona w Katowicach od skrzyżowania ul. Bagiennej z ul. Lwowską w kierunku miasta. O godzinie 14:00 rozpocznie się przemarsz wojsk, z ul. Bagiennej, przez al. Roździeńskiego przejdą na Rondo im. Jerzego Ziętka, a następnie na północ aleją W. Korfantego. Rozformowanie wojsko będzie mieć miejsce na wysokości Pętli Słonecznej. Należy zaznaczyć, że defiladzie będzie towarzyszył piknik wojskowy, który potrwa od godziny 15:00 do 22:00 i odbędzie się na terenie Strefy Kultury. Uroczyste wręczenie odznak na Placu Chrobrego zaplanowano na godzinę 12:00.

d2doz1x

Podziel się opinią

Share
d2doz1x
d2doz1x
Więcej tematów