Trwa ładowanie...
d3pv580

11. edycja Krajowych Targów Książki

Share
d3pv580

W czwartek 14 września w Warszawie w PKiN rozpoczyna się 11. edycja Krajowych Targów Książki. Wydawcy przygotowali na wrzesień sporo nowości. W tym roku jednak nie wszyscy wystawcy pojawią się na Targach. Zabraknie m.in. wydawnictwa Iskry, a także Muzy.
Rozpoczęcie Targów zaplanowano na godz. 10 w czwartek. Od tej godziny mają tam wstęp bibliotekarze, ludzie z branży i dziennikarze. Od godz. 14 będą dostępne już dla wszystkich.
Jedną z najważniejszych pozycji tegorocznych Targów ma być, wydany przez Znak, nowy tom wierszy Czesława Miłosza "To", a także wydany po raz pierwszy po polsku wybór esejów Marcela Prousta "Pamięć i styl".
Wydawnictwo Dolnośląskie przywozi do Warszawy m.in. "Upór i trwanie. Wspomnienia o Zbigniewie Herbercie". Zmarłego przed dwoma laty znakomitego poetę wspominają w tym tomie przyjaciele i znajomi. W serii "A to Polska właśnie" po "Gdańsku" i "Tysiącletnich dziejach" mamy następny tytuł: "Bieszczady" Stanisława Kłosa. Autor nie ogranicza się do przedstawienia krajoznawczych uroków tego regionu, ukazując skomplikowaną historię, kulturę i obyczaje mieszkańców południowo-wschodniej Polski.
Jak zwykle Targi będą okazją od uzyskania autografów. W tym roku m.in. od ks. Jana Twardowskiego, Czesława Miłosza i Andrzeja Wajdy. (aka)

d3pv580
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pv580
d3pv580
Więcej tematów