Trwa ładowanie...

Zybertowicz o Tusku: strzelił we własne gniazdo

Doradca Andrzeja Dudy prof. Andrzej Zybertowicz powiedział w piątek, że Donald Tusk strzela zarówno do jednej bramki przeciwko polskiemu państwu, jak i we własne gniazdo.
Share
Prof. Andrzej Zybertowicz
Prof. Andrzej ZybertowiczŹródło: Agencja Gazeta
d2l0t81

W rozmowie na antenie TVP Info Zybertowicz odniósł się do obecnej sytuacji w polskiej polityce. - Części opinii zachodniej, części elity Unii Europejskiej, udało się wmówić obecnej opozycji, że w Polsce się nie toczy spór polityczny, tylko się toczy spór o podstawy państwa prawa. Na tym polega to przedefiniowanie – zaznaczył doradca prezydenta.

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w środę TVN24, że sytuacja w Polsce potrzebuje szybkiego rozwiązania. - Wszyscy jednak obserwują to, co się dzieje, także w polskim parlamencie, z niepokojem, a także z brakiem zrozumienia dla tej sytuacji - dodał. Słowa te skomentował Zybertowicz.

- W momencie, gdy polski polityk - który zresztą w obliczu, gdy jego formacja szła do klęski wyborczej, uciekł za granicę - strzela do bramki przeciwko polskiemu państwu to jest bardzo niepokojące - ocenił Zybertowicz.

d2l0t81

Jego zdaniem Tusk gra z opozycją, która nie zgadza się z wizją rozwoju Polski realizowaną przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz Prawo i Sprawiedliwość. - Myślę, że Donald Tusk jakby poszedł o jeden most za daleko. Być może to jest ten most, po którym już nie ma drogi powrotnej. Dokonał strzału we własne gniazdo - zaznaczył Zybertowicz.

Powiedział także, że na posłach opozycji presję wywierają grupy interesu, które "mogły bezkarnie zbudować piramidę Amber Gold","które funkcjonowały wokół spółek Skarbu Państwa" i "które tworzyły układ podkarpacki". Teraz do tych grup "zbliża się walec państwa polskiego" – dodał Zybertowicz.

d2l0t81

Podziel się opinią

Share
d2l0t81
d2l0t81
Więcej tematów