Trwa ładowanie...
d38k8lo
d38k8lo
śmierć

Zmarł prof. Jerzy Holzer

Prof. Jerzy Holzer - jeden z najwybitniejszych polskich demografów - zmarł w domu w Warszawie, nocą z piątku na sobotę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d38k8lo

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę o 14.00 w kościele św. Karola Boromeusza; profesor zostanie pochowany na Starych Powązkach.

Jerzy Holzer urodził się w 1930 roku w Bydgoszczy. W ubiegłym roku obchodził 50 rocznicę działalności naukowej.

Był absolwentem i wieloletnim pracownikiem Szkoły Głównej Handlowej i przewodniczącym Wydziału Nauk Społecznych Polskiej Akademii Nauk. Zajmował się nowoczesnymi metodami analizy procesów i struktur demograficznych, zwłaszcza tworzeniem prognoz demograficznych, tablic wymieralności, sezonowością procesów oraz oceną uwarunkowań i konsekwencji przemian demograficznych.

d38k8lo

Jerzy Holzer jest autorem ponad 100 artykułów naukowych oraz około 25 monografii, studiów, rozpraw i podręczników, m.in. "Statystyki Polski" (1960 r.), "Perspektyw demograficznych Polski do roku 2030" i "Podstaw analizy demograficznej".

Na wniosek demografów holenderskich 7 lat temu został członkiem Akademii "Europea".

Profesor wiele lat współpracował z ONZ, m.in. jako regionalny doradca demograficzny w Centrum Programu Ludnościowego Afrykańskiej Komisji Gospodarczej ONZ z siedzibą w Addis Abebie. Obejmował stanowisko demografa w Wydziale Spraw Społecznych ONZ z siedzibą w Genewie. W latach 1973-1977 był organizatorem pracy Grupy Roboczej do Spraw Demografii Społecznej ONZ w ramach Europejskiego Programu Rozwoju Społecznego. (mk)

d38k8lo

Podziel się opinią

Share

d38k8lo

d38k8lo
Więcej tematów