Trwa ładowanie...
dd7lr28

Złoty utrzyma moc

Według prognoz analityków ankietowanych przez "Puls Biznesu" nie ma co liczyć na osłabienie złotego. To nie najlepsza wiadomość dla eksporterów.

dd7lr28
dd7lr28

Gazeta publikuje prognozy dwunastu analityków z banków i domów maklerskich. Według nich, za miesiąc za euro trzeba będzie zapłacić 3,61 złotego, za dolara - 2,46 zł, a za franka szwajcarskiego - 2,19 zł.

Rozrzut przewidywań w stosunku do euro zamyka się w przedziale 3,55-3,65 zł, w stosunku do dolara 2,39-2,49 zł, a franka szwajcarskiego 2,16-2,24 zł.

Zdaniem większości ankietowanych kluczowe dla notowań złotego będą w najbliższym czasie decyzje dotyczące poziomu stóp procentowych w Polsce. W Radzie Polityki Pieniężnej jak zwykle panuje w tej sprawie dwugłos.

Stanisław Nieckarz, członek rady, stwierdził, że władze monetarne już wcześniej podjęły działania, które zduszą inflację w przyszłym roku. Tymczasem Jan Czekaj uważa, że kolejne podwyżki stóp mogą być niezbędne, ponieważ wskaźnik cen szybciej przekroczy górny próg celu (3,5%) niż zakłada to projekcja banku centralnego. Podobnego zdania - według "Pulsu Biznesu" - jest też prezes NBP Sławomir Skrzypek, do tej pory najbardziej wstrzemięźliwy w straszeniu wzrostem cen. (PAP)

dd7lr28
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd7lr28
Więcej tematów