Trwa ładowanie...
d3qeveh

Złoty utrzyma moc

Według prognoz analityków ankietowanych przez "Puls Biznesu" nie ma co liczyć na osłabienie złotego. To nie najlepsza wiadomość dla eksporterów.

Share
d3qeveh

Gazeta publikuje prognozy dwunastu analityków z banków i domów maklerskich. Według nich, za miesiąc za euro trzeba będzie zapłacić 3,61 złotego, za dolara - 2,46 zł, a za franka szwajcarskiego - 2,19 zł.

Rozrzut przewidywań w stosunku do euro zamyka się w przedziale 3,55-3,65 zł, w stosunku do dolara 2,39-2,49 zł, a franka szwajcarskiego 2,16-2,24 zł.

Zdaniem większości ankietowanych kluczowe dla notowań złotego będą w najbliższym czasie decyzje dotyczące poziomu stóp procentowych w Polsce. W Radzie Polityki Pieniężnej jak zwykle panuje w tej sprawie dwugłos.

Stanisław Nieckarz, członek rady, stwierdził, że władze monetarne już wcześniej podjęły działania, które zduszą inflację w przyszłym roku. Tymczasem Jan Czekaj uważa, że kolejne podwyżki stóp mogą być niezbędne, ponieważ wskaźnik cen szybciej przekroczy górny próg celu (3,5%) niż zakłada to projekcja banku centralnego. Podobnego zdania - według "Pulsu Biznesu" - jest też prezes NBP Sławomir Skrzypek, do tej pory najbardziej wstrzemięźliwy w straszeniu wzrostem cen. (PAP)

d3qeveh

Podziel się opinią

Share
d3qeveh
d3qeveh
Więcej tematów