Trwa ładowanie...
d4aq4i1

ZBiR dla Jelcyna?

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka zaapelował o przyszpieszenie tempa budowy wspólnego rosyjsko-białoruskiego państwa. Łukaszenka przyleciał w środę do Moskwy w związku z rocznicą powstania Wspólnoty Niepodległych Państw.

Share
d4aq4i1

Chociaż uroczysta sesja z okazji rocznicy powstania WNP rozpocznie się dopiero w piątek, białoruski gość - jak sam powiedział - przyleciał wcześniej, aby zająć się ważnymi sprawami. Te sprawy to funkcjonowanie Związku Białorusi i Rosji. Aleksander Łukaszenka po raz pierwszy oficjalnie potwierdził, że jak dotąd umowa związkowa dotychczas istnieje wyłącznie na papierze.

Temu, by przyspieszyć tworzenie wspólnego państwa miała służyć prawie trzygodzinna rozmowa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Dotyczyła ona głównie problemów ekonomicznych, w tym wprowadzenia wspólnej waluty.

Rosyjskie media poinformowały, że białoruski lider zaproponował wybranie w przyszłym roku prezydenta Związku Białorusi i Rosji. Głównym kandydatem miałby być Borys Jelcyn. Strona rosyjska potwierdziła jedynie, że w odległej przyszłości wprowadzenie takiego urzędu jest możliwe. (aka)

d4aq4i1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aq4i1
Więcej tematów