Trwa ładowanie...
fundacja

Z potrzeby serca dla Haiti

Trzęsienie ziemi na Haiti z 12 stycznia 2010 roku stanie się jednym z najbardziej traumatycznych momentów historii tego państwa. Fundacja Kombit zrodziła się z odruchu serca. Jest wyrazem poczucia solidarności z narodem haitańskim - czytamy na stronie internetowej Polska-Haiti.

Share
Z potrzeby serca dla Haiti
Źródło: AP
d74k8qs
d74k8qs

Fundacja stawia sobie za cel wsparcie Haiti w długoterminowych projektach odbudowy kraju, tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego, wspieraniu rozwoju szkolnictwa, promocji kultury i sztuki.

Dziś najważniejszą formą wsparcia Haiti jest ratowanie ludzi spod gruzów, opatrywanie ran, karmienie głodnych i szukania domu dla bezdomnych.

Innym istotnym zadaniem będzie pogłębianie więzi miedzy Polską i Haiti, z uwagi na obecność na Haiti potomków legionistów polskich przybyłych na wyspę na początku XIX w. "Chcemy uzupełnić dokumentację tych związków i ugruntować pamięć o tej prawie zapomnianej obecności Polaków na dalekich Karaibach" - pisze szefowa fundacji Zofia Pinchinat-Witucka.

Strona Fundacji będzie miejscem spotkania tych wszystkich, którzy chcą włączyć się w długoterminową pracę na rzecz Haiti.

d74k8qs

Podziel się opinią

Share
d74k8qs
d74k8qs
Więcej tematów