Trwa ładowanie...
d9vajh3

Wyłudzenia z "pomocą" MSWiA

O wyłudzenie przynajmniej 8 milionów złotych z 2 banków w Polsce podejrzewa katowicka prokuratura 4 osoby. Mężczyźni posługiwali się m.in. fałszywymi dokumentami podpisanymi rzekomo przez szefa MSWiA.

Share
d9vajh3

Prokurator Leszek Goławski powiedział, że mężczyzn zatrzymano latem ubiegłego roku, lecz z uwagi na dobro śledztwa nie informowano wcześniej o tej sprawie. Zatrzymani to m.in. prezes i wiceprezes firmy Multicar z Gliwic.

Z informacji przedstawionych przez prokuraturę wynika, że mężczyźni posługując się sfałszowanymi dokumentami wyłudzili z banku blisko 5 milionowy kredyt na finansowanie umowy między firmą Multicar a Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na dokumentach widniały m.in. sfałszowane podpisy ówczesnego szefa MSWiA Marka Biernackiego.

Kolejne 3 miliony złotych kredytu podejrzani wyłudzili od Prosper Banku w Rybniku. W tym wypadku także posłużyli się sfałszowanymi dokumentami.

Jeden z zatrzymanych dokonując oszustw przedstawiał się jako pułkownik w Urzędzie Ochrony Państwa. Sprawa została ujawniona kiedy do MSWiA trafiła faktura spłaty kredytu.

Sprawa jest prowadzona przy współpracy Centralnego Biura Śledczego. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. (reb)

d9vajh3

Podziel się opinią

Share
d9vajh3
d9vajh3
Więcej tematów