Trwa ładowanie...

Wybuch w fabryce leków w Niemczech. Mieszkańcy mają pozostać w domach, zamknięto drogi

W Leverkusen w Nadrenii Północnej-Westfalii w zachodnich Niemczech doszło we wtorek do wybuchu. Stacja WDR przekazała, że huk wstrząsnął miastem. Świadkowie donoszą także o ogromnej czarnej chmurze unoszącej się w powietrzu.

Share
Wybuch w fabryce leków w Niemczech
Wybuch w fabryce leków w NiemczechŹródło: East News
d1vmbgh

Media przekazały, że do wybuch nastąpił najprawdopodobniej w jednym z zakładów firmy chemiczno-farmaceutycznej Bayer. Jednak, jak informuje firma, "Bayer nie został dotknięty eksplozją w centrum gospodarowania odpadami prowadzonym przez Currenta w Chempark Leverkusen - obszarze przemysłowym współdzielonym przez ponad 70 firm".

"Nasze myśli są dziś z ofiarami, ratownikami i strażą pożarną dzielnicy Buerrig w Leverkusen. Ufamy, że wszystkie osoby, które znajdują się w tym miejscu, są bezpieczne i przestrzegają ostrzeżeń" - przekazano.

Z informacji dziennika "Bild" wynika, że do wypadku doszło w spalarni odpadów. Służby nie przekazały informacji o możliwych przyczynach eksplozji.

d1vmbgh

Jak poinformował serwis Deutsche Welle Politics, wybuch wstrząsnął niemieckim miastem Leverkusen.

Na niebie pojawiła się czarna chmura dymu. Mieszkańcom zalecono, aby zostali w pomieszczeniach i zamknęli wszystkie drzwi oraz okna. Strażacy radzą, aby osoby, które znajdują się na otwartej przestrzeni, jak najszybciej weszły do budynków.

Zobacz też: Niemcy. Restauracja Polaków zniszczona po powodzi. Nie mieli ubezpieczenia

Niemcy. Wybuch w fabryce leków

Zdarzenie w Leverkusen zostało zaklasyfikowane przez Federalny Urząd Ochrony Cywilnej i Pomocy Ofiarom Katastrof do poziomu ostrzegawczego "ekstremalne zagrożenie".

d1vmbgh

Służby nie przekazały informacji o ofiarach śmiertelnych i rannych. Lokalna policja napisała w mediach społecznościowych o "nagłej" sytuacji w Leverkusen.

Węzeł autostradowy Leverkusen-West został całkowicie zamknięty. Policja dodała, że zamknięto także autostradę A1 w obu kierunkach (między AK Leverkusen a Kolonią-Północ).

Niemieckie media dodały, że do eksplozji doszło najprawdopodobniej około godziny 9:30 czasu lokalnego. Służby ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: Deutsche Welle Politics, PAP, Bild, WDR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1vmbgh

Podziel się opinią

Share
d1vmbgh
d1vmbgh
Więcej tematów