Trwa ładowanie...
dbk9mlo
pakistan

Wybuch bomby w Karaczi

Silna eksplozja wstrząsnęła wieczorem Karaczi, miastem portowym na południu Pakistanu - donieśli naoczni świadkowie. W budynku Kawish Crown Plaza, mieszczącym biura przedsiębiorstw zagranicznych, eksplodowała bomba.

Share
dbk9mlo

Wybuch było słychać w całym mieście. W powietrze uniosły się chmury dymu, bowiem na górnych piętrach biurowca wybuchł pożar.

Rzecznik policji potwierdził, że w budynku wybuchł pożar, nie potrafił jednak powiedzieć, czy ktoś ucierpiał. Według policji, w momencie wybuchu budynek był pusty.

Nikt nie przyznał się do spowodowania eksplozji, ale policja podejrzewa, że mogła ona być skutkiem rywalizacji miejscowych przedsiębiorców.

dbk9mlo

W ostatnich latach Karaczi było sceną wielu krwawych ataków, głównie na obiekty zachodnie i chrześcijańskie. Autorstwo przypisywano islamistom, przeciwnym poparciu Pakistanu dla walki USA z terroryzmem.

W maju 2002 roku samochód-pułapka prowadzony przez kierowcę- samobójcę eksplodował pod hotelem Sheraton w Karaczi, zabijając 11 ekspertów francuskich i trzech Pakistańczyków. W czerwcu tego samego roku eksplozja samochodu-pułapki pod konsulatem USA spowodowała śmierć 11 osób i obrażenia u 45. 11 lipca br. bomba o dużej mocy wybuchła w biurowcu portu w Karaczi, zabijając dwie osoby. (kjk)

dbk9mlo

Podziel się opinią

Share
dbk9mlo
dbk9mlo
Więcej tematów