Trwa ładowanie...
d49f6bh

Wrocław: pani adwokat w opałach

Po kilku miesiącach poszukiwań zatrzymano byłego męża znanej wrocławskiej adwokat. Nieoficjalnie wiadomo, że w środę był on przesłuchiwany w prokuraturze. Postawiono mu m.in. zarzut udziału w wyłudzeniu co najmniej 100 tys. zł nadpłaconego podatku VAT.

Share
d49f6bh

O podobne przestępstwa jest również podejrzana pani adwokat. Sprawa ma związek ze spółką budowlaną, którą mecenas prowadziła wspólnie z mężem w latach 90. Firma remontowała jeden z wrocławskich banków. Właśnie wtedy miało dojść do nieprawidłowości. Pani mecenas twierdzi, że cała sprawa jest zemstą prokuratury.

Oboje podejrzani twierdzą, iż są niewinni. Mówią, że to spółka została oszukana przez bank, który remontowała. Do tej pory nie wypłacił firmie ponad 600 tys. zł. za wykonane prace. Firma dochodzi swoich praw przed sądem.

Od kilku miesięcy Okręgowa Rada Adwokacka we Wrocławiu prowadzi postępowanie w sprawie wrocławskiej mecenas podejrzanej o przestępstwa. Kobieta może zostać zawieszona w wykonywaniu obowiązków służbowych. (iza/Nasze Miasto/Gazeta Wrocławska)

d49f6bh

Podziel się opinią

Share
d49f6bh
d49f6bh
Więcej tematów