Trwa ładowanie...

"Wróciłem do ojczyzny oddać głos"

Kto nie głosował w wyborach, nie ma prawa do późniejszej krytyki - powiedział w Gnieźnie prymas Polski, abp Józef Kowalczyk. Prymas na głosowanie specjalnie przyleciał z Rzymu.

Share
"Wróciłem do ojczyzny oddać głos"Źródło: PAP
d3ibaci

Abp Kowalczyk wrócił z konsystorza, w trakcie którego metropolita warszawski Kazimierz Nycz otrzymał od papieża Benedykta XVI insygnia kardynalskie.

- Nie byłem na zakończeniu uroczystości wręczenia pierścieni kardynalskich. Obowiązek obywatelski usposobił mnie do tego, że musiałem wybrać: czy zostać, czy wrócić do ojczyzny i oddać głos. To jest nasz obowiązek obywatelski. Jeśli ktoś z niego nie korzysta, to do kogo ma mieć pretensję? Nie ma prawa do krytykowania, bo nie chciał wziąć odpowiedzialności - powiedział.

Jak zaznaczył, skreślając nazwiska na listach "nie patrzył na partie, tylko na nazwiska". Ubolewał, że frekwencja w wyborach może być niska.

- Przyszedłem z nadzieją, że znaczny procent polskich obywateli, którzy mają prawo głosu, skończyli 18 lat, zechce z tego prawa skorzystać. Samorządy mają swój autorytet, swój wpływ, swoje zasługi i powinniśmy je wspierać. To od tego zależy, jak będzie wyglądało jutro - powiedział prymas.

d3ibaci
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ibaci
d3ibaci
Więcej tematów