Trwa ładowanie...
d1v1gsg

Wlk. Brytania: mój kokpit - moją twierdzą

W pierwszych samolotach Virgin Atlantic i British Airways przystąpiono do instalowania kuloodpornych drzwi do kabin pilotów. Drzwi odporne są także na wysokie temperatury i wstrząsy.

Share
d1v1gsg

Pierwszym samolotem wyposażonym w ten rodzaj drzwi będzie maszyna Virgin Atlantic nazwana nomen omen "The Spirit of New York". Do końca listopada ten typ drzwi ma być zainstalowany we wszystkich 30 samolotach Virgin.

W ciągu następnych 18 miesięcy konkurent BA na trasach transatlantyckich ma zainstalować także kuloodporne drzwi wewnętrzne.

Pierwszy samolot BA z nowymi kuloodpornymi drzwiami już w piątek dokona pierwszego rejsowego lotu. Nowe zabezpieczenia na razie nie będą zainstalowane na odrzutowcach concorde, które już za kilka dni wznawiają loty na trasie Londyn - Nowy Jork.

d1v1gsg

Drugim, nowym elementem bezpieczeństwa lotów na samolotach Virgin będą kamery zainstalowane w przedziale dla pasażerów. Personel pokładowy linii zostanie przeszkolony przez komandosów SAS po to, by przeciwdziałać incydentom w czasie lotu.

BA zastanawia się nad własnym programem bezpieczeństwa i nie wyklucza wprowadzenia "lotniczych szeryfów" czuwających nad bezpieczeństwem lotów.

Rzecznik brytyjskiego związku pilotów, który zrzesza 75% pilotów nazwał pomysł z pancernymi drzwiami "potencjalnie niebezpiecznym" i "nie do końca przemyślanym", ponieważ w razie wypadku pilot jest uwięziony w kabinie. (ajg)

d1v1gsg

Podziel się opinią

Share
d1v1gsg
d1v1gsg
Więcej tematów