Trwa ładowanie...

Za darmo: AzjaGra

Rodzinne warsztaty gier azjatyckich

Za darmo: AzjaGra
d15av20
d15av20

W pierwszych dniach listopada w trzech lokalizacjach w Warszawie odbędą się warsztaty gier zajatyckich.

Japońska kendama, bierki mikado, chiński tangram, tybetańskie do tse, wietnamskie bầu cua cá cọp oraz wiele innych gier i zabaw z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Zawody, konkursy i aktywności rozwijające sprawności manualne, spostrzegawczość, refleks, wyobraźnię i kreatywność - to wszystko w najbliższy weekend w trzech miejscach: w kawiarni 8 Stóp na Pradze, Coco de Oro na Żoliborzu oraz w Wawerskiej Strefie Kultury.

Warsztaty „AzjaGra” opierać się będą na prostych, a zarazem emocjonujących zabawach wywodzących się z krajów azjatyckich. Proponowane gry przeprowadzić można przy użyciu przedmiotów, które każdy posiada w domu: patyczki, kawałek sznurka, papier, nożyczki i ołówek, opakowania po artykułach spożywczych. Pokażemy, że atrakcyjne spędzenia wolnego czasu nie musi wiązać się z zakupem drogich zabawek, czy wyjściem do centrum handlowego. Wystarczy odrobina wyobraźni i chęci do zaangażowania się we wspólne, rodzinne działanie.

d15av20

Proponowane zabawy pomagają kształtować sprawności manualne, rozwijają spostrzegawczość, refleks, wyobraźnię i kreatywność, uczą komunikacji i współpracy w grupie, sprzyjają nawiązywaniu relacji społecznych.

AzjaGra to również doskonała lekcja tolerancji i możliwość poznania gier i zabaw z innych kultur. Przed każdą grą, uczestnicy dowiedzą się, jaka jest jej historia, z jakiego kraju się wywodzi, i jakie tam panują zwyczaje. W przybliżeniu odmiennych kultur pomogą materiały dodatkowe: mapy, slajdy, nagrania muzyczne. Emocji dostarczą liczne konkursy oraz drużynowe i indywidualne rozgrywki.
W ramach warsztatów będzie miała miejsce również część plastyczna, w trakcie której, wraz z uczestnikami, zbudujemy wszystkie elementy niezbędne do realizacji gier.

Warsztaty prowadzone będą przez doświadczonych animatorów kultury, pasjonatów kultury Azji.

Najbliższe warsztaty:

  • Cafe 8 Stóp, ul. Ratuszowa 2 – 8 listopada, godz. 11.00
  • COCO de ORO, ul. Potocka 14 - 8 listopada, godz. 15.00
  • Wawerska Strefa Kultury, ul. Żegańska 1a – 9 listopada, godz. 12.00
d15av20

Terminy kolejnych warsztatów AzjaGra:

  • Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 – 15, 16 listopada, godz. 12.00
d15av20
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15av20
Więcej tematów