Trwa ładowanie...

Warszawiacy jak mieszkańcy Poznania. Średni czas wypożyczenia Veturilo to ok. 20 minut

Nextbike podsumował pierwszy miesiąc działania rowerów miejskich

Warszawiacy jak mieszkańcy Poznania. Średni czas wypożyczenia Veturilo to ok. 20 minut
d20io9k
d20io9k

Od 1 do 30 marca Warszawski Rower Publiczny Veturilo wypożyczono 329 960 razy. W ostatnim miesiącu w systemie zarejestrowało się 23 tysiące nowych użytkowników, co daje łączną sumę 470 tysięcy użytkowników. *Co ciekawe, mieszkańcy stolicy podeszli do sprawy rowerów miejskich bardzo ekonomicznie. Podobnie jak mieszkańcy Poznania.*

"Tylko w zeszłym sezonie Poznański Rower Miejski wypożyczono niemal 400.000 razy, [...] co ciekawe średni czas wypożyczenia wynosił 19 minut i 49 sekund, Poznaniacy podeszli do sprawy ekonomicznie, gdyż pierwsze 20 minut jest za darmo" - informowała niedawno stacja TVP 3. Informacja ta stała się źródłem wielu memów, ze względu na to, że poznaniacy stereotypowo postrzegani są jako osoby oszczędne, a czasem nawet skąpe.

Tymczasem mieszkańcy Warszawy zachowali się przez pierwszy miesiąc działania Veturlilo prawie identycznie jak mieszkańcy Poznania. Średni czas wypożyczenia jednego roweru w tym okresie wyniósł w stolicy... 19 i pół minuty. Czyli również minimalnie "pod kreską".

d20io9k

Ponadto, średnio, każdy z 4660 rowerów został wypożyczony ok. 71 razy. Najchętniej rowery wypożyczano we wtorek, 28.03 (23 896 wynajmów). Najpopularniejszą samoobsługową stacją wypożyczeń była „al. Niepodległości – Batorego”. Średnio, każdy z 4660 rowerów został wypożyczony ok. 71 razy.

d20io9k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20io9k
Więcej tematów