Trwa ładowanie...

Warszawa z utrudnieniami na drogach w weekend. Sprawdź, które ulice będą zamknięte

Przedostatni weekend listopada będzie pracowity dla drogowców w Warszawie. Część stołecznych ulic zostanie zamknięta. Oznacza to utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Sprawdź, w których dzielnicach Warszawy trzeba przygotować się na zmianę organizacji ruchu.

Warszawa z utrudnieniami na drogach w weekend. Sprawdź, które ulice będą zamknięteŹródło: PAP, fot: PAP
d4iurio
d4iurio

Warszawscy drogowcy zapowiedzieli, że już w piątek, 22 listopada otworzą wiadukt na ul. Postępu. Tego samego dnia z powodu remontu nawierzchni zamkną przejazd przez tory na ul. Zabranieckiej oraz fragment Traktu Lubelskiego. Trasy niektórych linii autobusowych zostaną zmienione.

Otwarcie wiaduktu na ul. Postęp

Kierowcy mogą przejechać wiaduktem w ul. Postępu, nad ul. Marynarską, od piątkowego południa. Na obiekcie jest jezdnia jednopasmowa w obu kierunkach, chodnik dla pieszych oraz dwie klimatyzowane windy.

Po uruchomieniu wiaduktu służby zamknęły tymczasowe przejście dla pieszych przez ul. Marynarską.

Przez kilka najbliższych dni wewnętrzne pasy obydwu jezdni w rejonie skrzyżowania z ul. Postępu będą wyłączone z ruchu. W tym czasie zakończą się prace, które nie mogły być prowadzone z powodu funkcjonującego przejścia. Jednocześnie z przywróceniem ruchu na wszystkich pasach obydwu jezdni ul. Marynarskiej zniknie zwężenie na wiadukcie z ul. Rzymowskiego.

d4iurio

Trzeba będzie zaczekać jednak na otwarcie nowej kładki dla pieszych nad ul. Marynarską, w rejonie ul. Wynalazek. Wniosek o pozwolenie na jej użytkowanie w najbliższych dniach trafi do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. O terminie otwarcia kładki ratusz w Warszawie poinformuje po uzyskaniu decyzji nadzoru.

Zamknięty przejazd przez tory na ul. Zabranieckiej i Trakt Lubelski

Do następnego piątku, 29 listopada, zamknięty będzie przejazd przez tory na ul. Zabranieckiej. Oznacza to zmianę w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Kierowcy jadący od strony Trasy Świętokrzyskiej nie będą mogli przejechać w stronę Rembertowa.

Linie autobusowe 138 i N16 pojadą zmienionymi trasami. W obu kierunkach będą kierowane ulicami Księcia Ziemowita, Rzeczną i Księżnej Anny.

22 listopada drogowcy zamkną także fragment ul. Trakt Lubelski na odcinku od ul. Płowieckiej do Klimontowskiej. Awaryjna naprawa nawierzchni potrwa od piątkowego wieczoru (od godz. 22.00) do poniedziałkowego poranka (25 listopada, około godz. 4.00). Objazd wyłączonego odcinka zostanie poprowadzony ul. Widoczną do Lucerny oraz Wałem Miedzeszyńskim do ul. Kadetów.

d4iurio

Zmiana organizacja w rejonie Południowej Obwodnicy Warszawy

W poniedziałek, 25 listopada, wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy wprowadzi zmiany w organizacji ruchu na ul. Przyczółkowej, w rejonie budowanego węzła z drogą ekspresową S2.

Kierowcy jadący w kierunku Konstancina-Jeziorny, na odcinku od skrzyżowania z ulicami Karuzela i Europejską do ul. Pałacowej, pojadą jezdnią docelową. Wyjazd na ul. Przyczółkową nadal możliwy będzie tylko w prawo – w stronę Konstancina-Jeziorny. Z kolei na wysokości ul. Marcepanowej utrzymana będzie zawrotka dla jadących od strony Mokotowa (by mogli oni zawrócić i skręcić w ul. Europejską).

Ruch w kierunku centrum nadal będzie odbywał się tymczasową jezdnią, która omija plac budowy trasy na południu Warszawy.

Źródło: Urząd Miasta w Warszawie

d4iurio
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4iurio
Więcej tematów