Trwa ładowanie...

Próbowała wyłudzić 55 mln zł z Kancelarii Prezydenta RP. "Faktury VAT za fikcyjne usługi"

Proceder trwał prawdopodobnie od kilku tygodni.

Próbowała wyłudzić 55 mln zł z Kancelarii Prezydenta RP. "Faktury VAT za fikcyjne usługi"
d4mlv4d
d4mlv4d

Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego i kryminalnego zatrzymali 36-letnią Paulinę D. która jest podejrzewana o usiłowanie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na szkodę Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na kwotę 55 milionów złotych oraz placówek dyplomatycznych na ponad 1,5 mln zł.

- Z informacji policjantów wynikało, że do tych podmiotów przesyłane były faktury VAT za fikcyjne usługi w zakresie m.in. doradztwa strategicznego i organizacyjnego, kontroli czy dostarczania materiałów i informacji - powiedziała podinsp. Magdalena Bieniak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. - Kwota jaką próbowano w ten sposób wyłudzić mogła sięgać nawet 2 miliardów złotych - dodaje Bieniak.

Podejrzana 36-letnia Paulina D. została zatrzymana w miejscu swojego zamieszkania. Funkcjonariusze zabezpieczyli również dokumenty , które mogą wskazywać na próbę wyłudzenia pieniędzy od: instytucji publicznych, podmiotów gospodarczych czy organizacji kościelnych. Kobieta została już doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty. Może jej grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Komenda Stołeczna Policji podkreśla też, że cała sprawa ma charakter rozwojowy.

d4mlv4d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mlv4d
Więcej tematów