Trwa ładowanie...

Powstał szlak kulturalnych piwnic staromiejskich

Dzięki informacjom na nowym miejskim portalu, możemy się dowiedzieć więcej o najstarszych fragmentach warszawskiej Starówki - również o tym, co się w nich obecnie dzieje. A dzieje się dużo!

Powstał szlak kulturalnych piwnic staromiejskich
d3h4ta2
d3h4ta2

Jaką ciekawą wystawę zobaczyć można w Muzeum Warszawy? Kiedy najlepiej wybrać się do Centrum Interpretacji Zabytku? Co nowego szykuje Staromiejski Dom Kultury? Od dziś wszystkie te informacje znaleźć można na nowo uruchomionym portalu miejskim.

Staromiejskie piwnice często liczą sobie po kilkaset lat i są najlepiej zachowanymi fragmentami warszawskiej Starówki . Ale to nie tylko nośniki historii; to także placówki tętniące życiem kulturalnym. Odbywają się w nich wystawy, koncerty, warsztaty, spektakle teatralne oraz wykłady, przyciągające nie tylko warszawiaków, ale również turystów.

Każda z piwnic ma swój unikatowy charakter i każda prezentuje bogatą ofertę kulturalną. Od dzisiaj najciekawsze wydarzenia znaleźć można na specjalnie dedykowanej piwnicom stronie www.szlakpiwnic.pl . Znajduje się tam zarówno kalendarz wszystkich odbywających się w piwnicach zajęć, jak i specjalnie wyselekcjonowany wybór imprez i wydarzeń. Można poczytać o historii poszczególnych obiektów, dowiedzieć się, jak przebiegała ich renowacja, a także obejrzeć galerie zdjęć i odbyć wirtualną wycieczkę.

d3h4ta2

Szlak Kulturalnych Piwnic łączy historię z kulturą i przeszłość z teraźniejszością. Pozwala poznać dramatyczne dzieje Starego Miasta, a jednocześnie doświadczyć muzyki, literatury, poezji czy malarstwa w wyjątkowych wnętrzach.

d3h4ta2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h4ta2
Więcej tematów