Trwa ładowanie...

Poród w Paryżu, Londynie, a może w Rzymie?

Nietypowy wystrój w pierwszym w Polsce Domu Narodzin - miejscu dla kobiet chcących rodzić naturalnie

Poród w Paryżu, Londynie, a może w Rzymie?
d2si83d
d2si83d

Tapety ze zdjęciami wieży Eiffla, czerwona budka telefoniczna, czy kadr z „Rzymskich wakacji” będą towarzyszyć w miejskim szpitalu św. Zofii przy ul. Żelaznej, przyszłym mamom podczas najważniejszych chwil w ich życiu – narodzin dziecka.

Niebanalny wystój trzech sal nazwanych: Paryż, Londyn i Rzym, urządzonych jak pokoje w domu, proponuje rodzącym pierwszy w Polsce Dom Narodzin. Miejsce działa od czerech dni a przyszło w nim na świat już dwoje dzieci. Pierwsza była dziewczynka.

Dom Narodzin jest alternatywą dla kobiet, które chcą rodzić naturalnie, ale z różnych powodów nie decydują się na poród w domu. Dom Narodzin prowadzą położne. Narodziny w tak nietypowym miejscu kończą związek ciężarnej z Centrum Edukacyjno-Położniczym, do którego kobieta zgłasza się na początku ciąży, wybiera położną, chodzi na szkoły rodzenia i przechodzi indywidualne konsultacje. Ma zapewniona także opiekę w czasie połogu.

d2si83d

Porody odbywające się w Domu Narodzin, który znajduje się na terenie Specjalistycznego Szpitala św. Zofii są finansowane w ramach kontraktu NFZ. Środki na powstanie Domu Narodzin wyłożyło m.st. Warszawa w wysokości ponad 1 mln zł.

d2si83d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2si83d
Więcej tematów