Trwa ładowanie...

Nowy Świat w rankingu najdroższych ulic świata!

Stawki najmu - prawie 1000 euro za m kw. rocznie!

Nowy Świat w rankingu najdroższych ulic świata!
d4c70yc
d4c70yc

Firma Cushman&Wakefield od 25 lat porównuje najwyższe możliwe do uzyskania stawki czynszów w 64 krajach całego świata. W rankingu firmy występuje tylko jedna, najdroższa lokalizacja. W najnowszym zestawieniu najdroższych ulic handlowych znalazł się warszawski Nowy Świat.

Nowy Świat znalazł się na 45 miejscu ze stawkami najmu dochodzącymi tu do 996 euro za m kw. rocznie. W regionie Europy Środkowej Nowy Świat wyprzedził m.in. ulice z Wilna (miejsce 50.), Bratysławy (54.), Bukaresztu (55.) czy Sofii (59.). Za to przegrał z Kijowem (miejsce 24.), Pragą (26.) czy Budapesztem (42.).

Natomiast w innych częściach starego kontynentu jest inaczej. Główna ulica handlowa w Monachium (miejsce 11) to ponad 4,3 tys. euro rocznie za m kw.), Wiedeń (miejsce 10) to 4,4 tys. euro), New Bond Street w Londynie (miejsce 4) to już 8,6 tys. euro rocznie.

W rankingu Cushman & Wakefield pierwsze miejsce (podobnie jak rok temu) zajęła Causeway Bay w Hongkongu (25 tys. euro za m kw. rocznie), na drugim miejscu jest Piąta Aleja w Nowym Jorku (ponad 20,7 tys. euro), a na trzecim - paryskie Pola Elizejskie (ponad 13,2 tys. euro rocznie).

d4c70yc

Dodatkowo firma przygotowała ranking 12 najdroższych lokalizacji w Polsce. Tuż za Nowym Światem ponownie znalazła się ul. Floriańska w Krakowie z czynszem na poziomie 936 euro za m kw. rocznie. Trzecie miejsce należy do ul. Chmielnej (828 euro), a czwarte do Marszałkowskiej (696 euro). Na pozostałych ulicach są już znacznie niższe stawki najmu, a zestawienie zamyka ul. Piotrkowska w Łodzi (312 euro).

d4c70yc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c70yc
Więcej tematów