Trwa ładowanie...

Komunikacja w Sylwestra. Metro całą dobę

Specjalne rozkłady jazdy dla chcących wziąć udział w miejskiej imprezie sylwestrowej

Komunikacja w Sylwestra. Metro całą dobę
d3ggqd7
d3ggqd7

* Zarząd Transportu Miejskiego przygotował specjalne rozkłady jazdy autobusów i tramwajów dla tych, którzy chcą przywitać nowy rok na błoniach Stadionu Narodowego .* Tam właśnie odbędzie się sylwester miejski. Na ulice wyjadą specjalne linie tramwajowe i autobusowe. Część linii nocnych będzie kursowało częściej. Z sylwestrowej komunikacji będą mogli skorzystać nie tylko ci, którzy idą na miejską imprezę. Metro (a także niektóre linie dzienne) będą kursowały przez całą noc.

Dojazd na zabawę

W godzinach 20.00 – 23.50, na trasie pl. Narutowicza – Wiatraczna, kursować będzie specjalna dodatkowa linia tramwajowa 77. Tramwaje będą podjeżdżały na przystanki co 7,5 minuty. W tych samych godzinach uruchomione zostaną także dodatkowe kursy linii autobusowej 509 (na trasie podstawowej Nowodwory – Gocław). Od ok. godz. 21.00 – w związku z wyłączeniem z ruchu tramwajowego al. Zielenieckiej, linie tramwajowe: 7, 8, 22 i 25 zostaną skierowane na trasę objazdową: al. Waszyngtona – rondo Wiatraczna – Grochowska.

Al. Zieleniecka będzie – od ok. godz. 23.30 – nieprzejezdna również dla autobusów. Wyłączony zostanie także ruch kołowy w al. i na moście Poniatowskiego. Z tego powodu wszystkie linie autobusowe kursujące na co dzień tym ciągiem zostaną skierowane na trasy prowadzące najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi (m.in. Most Łazienkowski, Nowy Świat, Grochowska, Saska itp.).

Od ok. godz. 23.30 – wyłączony zostanie także ruch tramwajowy w alei Waszyngtona, al. Poniatowskiego, na moście Poniatowskiego oraz w Alejach Jerozolimskich (na odcinku rondo Wiatraczna – pl. Starynkiewicza). W związku z tym wszystkie linie tramwajowe kursujące tym ciągiem zostaną skierowane na trasę objazdową. Po stronie praskiej będą kursowały ul. Grochowską. Na lewym brzegu Wisły zostaną skrócone do pl. Starynkiewicza.

d3ggqd7

Powrót z imprezy

Linie tramwajowe 3, 9, 13, 26 i 35 będą kursowały przez całą noc, na swoich trasach podstawowych (z wyjątkiem linii 9), z częstotliwością co ok. 10 minut. Linia 9 w czasie wyłączenia ruchu w Al. Jerozolimskich będzie kursowała na trasie skróconej do pl. Starynkiewicza. Linia 13 zaś będzie miała trasę wydłużoną: Kawęczyńska-Bazylika – Nowe Bemowo. Przez całą noc będzie również kursować linia autobusowa 507.

Tuż po zakończeniu imprezy tramwaje będą kursowały z częstotliwością co ok. 7,5 minuty. A linie 3 i 26 zostaną ponadto zasilone dodatkowym taborem.

Metro będzie kursowało przez całą noc. Zostanie nawet zasilone dodatkowymi pociągami tak by w godz. 23.00 – 2.00 pociągi mogły odjeżdżać ze stacji co 5 minut. Od godz. 2.00 do godz. 3.00 metro będzie jeździło co 10 minut. Po godz. 3.00 co kwadrans.

d3ggqd7

N13, N24, N25, N35, N42, N43, N44, N64 i N81. Będą kursowały co ok. 10-15 minut. Dodatkowo zostanie uruchomione kursowanie linii N50, N52, N56 oraz N58. Będą podjeżdżały na przystanki zgodnie ze swoim weekendowym rozkładem jazdy.

Uruchomione zostaną również trzy specjalne rozwozowe linie autobusowe:
Linia 902 będzie kursowała na trasie: Wybrzeże Szczecińskie – Dworzec Centralny. Linia 903 będzie kursowała na trasie aL. Zieleniecka – Bródno-Podgrodzie. Linia 904 będzie kursowała na trasie: Berezyńska - Wiatraczna.

Powrót pociągiem z imprezy będzie możliwy wyłącznie z Dworca Wschodniego. W godz. 23.20 – 3.00 przystanek Warszawa Stadion będzie zamknięty. W godz. 23.55 – 0.20 (w czasie pokazu fajerwerków) ruch pociągów między Dworcem Wschodnim z Centralnym zostanie całkowicie wstrzymany.

d3ggqd7
d3ggqd7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ggqd7
Więcej tematów