Trwa ładowanie...

Kolonie Letnie na pl. Trzech Krzyży

Powstają tymczasowe butiki z modą, fotografią, książkami i cukiernictwem artystycznym

Kolonie Letnie na pl. Trzech Krzyży
d1twbs3
d1twbs3

Przestrzeń handlowa kompleksu ETHOS na pl. Trzech Krzyży , przygotowującego się do generalnego remontu, na czas wakacji została oddana przedstawicielom zawodów kreatywnych. Przy Placu Trzech Krzyży swoje pracownie, butiki i galerie otworzą: finalista programu Project Runway Maciej Sieradzky, Leica Gallery Warszawa, księgarnia artystyczna Bookoff i artystka cukiernictwa Iga Sarzyńska.

* Projekt pod nazwą Kolonie Letnie potrwa do końca sierpnia. Jego pomysłodawcą jest inwestor kompleksu, firma Kulczyk Silverstein Properties.*

SŁODKA PRACOWNIA

Do 20 lipca w ramach Kolonii Letnich będzie otwarty cukierniczy pop-up store Igi Sarzyńskiej. Do dekoracji ścian butiku, pochodząca z Kazimierza Dolnego artystka cukiernictwa zużyła ponad sześć tysięcy różowych bez. – To będzie z pewnością najsłodsza pracownia cukiernicza w kraju – mówi Iga Sarzyńska. W swoim atelier zaprezentuje najnowszą kolekcję tortów, babeczek i ciastek. Pracownia Igi Sarzyńskiej jako pierwsza cukiernia z Polski została wpisana na listę World of Talent w prestiżowym magazynie Wedding Cakes.

d1twbs3

FOTOGRAFIA, ALBUMY I KSIĄŻKI

Dla warszawiaków i turystów swoje podwoje otworzył butik, w którym znajduje się galeria fotografii artystycznej i dokumentalnej Leica Gallery Warszawa (LGW) oraz Bookoff, jedna z najbardziej rozpoznawalnych księgarni artystycznych. Od 2012 roku Leica Gallery Warszawa wchodzi w skład galerii Leiki zrzeszającej 9 instytucji w 9 światowych metropoliach, w tym w Warszawie. Dotychczas warszawska galeria gościła ponad 30 wystaw najlepszych fotografów z Polski i ze świata. Księgarnia Bookoff w swoim tymczasowym butiku na Placu Trzech Krzyży do końca wakacji będzie prowadzić wielką wyprzedaż obejmującą ponad 1500 tytułów.

MODNY PLAC TRZECH KRZYŻY

W najbliższy weekend (12-13 lipca) do Kolonii Letnich dołączy jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektantów mody młodego pokolenia. Maciej Sieradzky rozpocznie przygotowania do otworzenia swojej pracowni i concept store w budynku ETHOS przy pl. Trzech Krzyży. Finalista programu TVN Project Runway na Placu Trzech Krzyży będzie pracował nad nową kolekcją z linii maciej sieradzky., która zostanie zaprezentowana jesienią tego roku. Za projekt i aranżację butiku odpowiada Karina Snuszka i Dorota Kuć z pracowni architektonicznej Mood Works, architektki wnętrz kojarzone m.in. z realizacją butików topowych polskich projektantów takich jak Łukasz Jemioł czy też Maciej Zień.

W ramach Kolonii Letnich swój butik otworzą właściciele niecodziennej pracowni, którzy projektują i na miejscu wykonują grafiki na butach takich marek jak Converse, Vans czy Torna. Ciekawostką będzie mobilne stanowisko projektowe znajdujące się tuż przed budynkiem.

d1twbs3
d1twbs3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1twbs3
Więcej tematów